Takipçimiz Can KÖKBAŞ’ın test serisi Golf 1.2 TSI ile devam ediyor.

Golf 1.2 TSI DSG testi için tıklayın.

Kimler Neler Demiş?

10 Yorum "Volkswagen Golf VII 1.2 TSI Manuel"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
REC
Üye

Depodaki sesin araca gelmesinin sebebi yalıtımdan ziyade ”dalgakıran” eksikliği. Aynı problem bazı Astra J modellerinde de yaşandı ve yetkili servisler (garanti kapsamında) dalgakıran takarak sorunu çözdüler. Çok rahatsız edici bir ses değil, hatta deponun dolu olduğunu hatırlattıkça kısmi bir keyif bile yaratıyor. Çözülemezse boş verin, bakın dalganıza (:

enpisagor
Üye

Kesinlikle Haklısınız, bu Yakıt pahalılığında keyif bile veriyor. Şaka bir yana, gercekten rahatsız edinci bir ses degil ancak yine de bu videolar bunlar icin var. Çözülecek dahi olsa sonradan aracım oynanıp depoya birsey takılmasını sanırım istemem. Teşekkürler

Cenk
Üye

vw, ford, Hyundai, opel, fiat vs vs hemen hemen bütün yeni nesil araçların deposundan bu ses geliyor. İşin ilginç yanı bu sesi daha çok dizel kullanıcıları duyuyor. 2015 focusumda da bu ses geliyor. birçok değişik marka ve model kullanıcıları da aynı sesten şikayetçi. Servise gittiklerinde genellikle garanti kapsamından değiştirmiyorlar en azından birçoğu. Açıklamarı da üretici firma maliyeti ve ağırlığı düşürmek için dalgakıranlı depo kullanmıyor yahut güvenlik gereği gibi saçma sapan şeyler söylüyorlar. Hatta bir kullanıcı da BMW’den bile bu sesin geldiğini okumuştum.

ZAF
Üye

uzun yolda bile esnekliğe bak bi 3 litre yakıyor bi 7,6 benzinli arabadan az daha uzaklastım hadi hayırlısı 😀

enpisagor
Üye

Genel ortalamada benzinli bir araç icin sahibini üzmüyor ancak uzun km ler kullanan biriyseniz dizel Avantajlı tabii.

antisemi
Üye

Dümdüz yolda anlık tüketim 6-6,5 lt den aşağı düşümüyor mu ben mi yanlış gördüm?

enpisagor
Üye

Düz gözükse de biraz yokuş var sanırım ama genel evden eve ortalamam 4.8 oldu, video da mevcut.

190721
Ziyaretçi

ekşide küfürlü entry girmekten başka birşey bilmez gelir burada araba test edersin yazık

enpisagor
Üye

Merhaba, burada yorumunuz test için olmalı diye düşünüyorum, ekşi sözlükte bulunan komik, geyik Amaçlı entrylerim ile videoların bir Alakası olmasa gerek. Ki çekinecek olsam kendi Yüzümü videolarda ve sözlükte paylaşmam, teşekkürler.

190721
Ziyaretçi

geyik felan diyorsun ama insanda biraz terbiye olur sözlükte şu motorlusunu test ettiğim araca felan yazınca baktım senmişsin eğer pro takılmak istiyorsan vazgeç derim ben carviser fahirde sözlükte takılıyor ama hiç küfrünü görmedim oda yapıyor geyiğini ??