Audi, BMW ve Daimler ortaklığının Nokia’nın harita hizmetleri sunan HERE servisini satın alma planları gerçekleşti. Her şirketin aynı miktarda hisse senedini elinde tuttuğu ortaklığın maliyeti resmi olarak açıklanmasa da 3 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor. Anlaşma önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde devlet tarafından da resmi onayları aldıktan sonra kesin olarak tamamlanacak.

Audi, BMW ve Daimler ortaklığı HERE’ın iç işlerine karışılmayacağını güncel müşterilerine hizmet vermeye devam edeceğini, ayrıca telefonlara sunduğu ücretsiz hizmete devam edeceğini açıkladı.

BMW’nin yönetim kurulu başkanı Harald Krüger ise satın almayı “HERE yüksek hassasiyetli haritalar ve otomobillerin topladığı bilgileri bir araya getirerek ulaşımı çok daha güvenli ve rahat hale getirirken; mobilizmin geleceğinde de çok önemli bir rol oynayacak” sözleri ile değerlendirdi.

HERE’ın yüksek hassasiyetli haritalarının önemine de değinen Daimler yönetim kurulu başkanı Dieter Zetsche ise ayrıca şunları söyledi : ”Bu ortaklık ile tüm otomobil üreticileri, tedarikçiler ve diğer sektörlerdeki müşteriler için yüksek hassasiyetli haritaların bağımsız bir şirket tarafından sağlanmasını garantiye almayı hedefledik.”.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1
1
0
 
2
zuspatHalilowich
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Halilowich
Üye
Halilowich

Türkiye şartlarında en ayrıntılı ve en doğru bilgiyi sağlayan harita sağlayıcısı basarsoft. Basarsoft haritalari da igo ve yandex navigasyon üzerinden kullanılıyor. Birçok gps programı denedim, Here servisinin hala Türkiye’de hataları var. Şuan en basarilisi igo.

zuspat
Üye
zuspat

Türkiye şartlarında haritalama işi imkansız dün 3 kez farklı yola girdim tadilat nedeni ile haritalama ne yapsın bunlar bize göre değil boşa o kadar para verilmez