BMW CEO’su Harald Krueger i3 ile i8 arasındaki boşluğu dolduracak bir modelin üretimini düşündüklerini açıkladı. Bavyeralı markaya yakın kaynaklar ise bu yeni modelin adının i5 olacağı ve de ailelerin kullanımına uygun bir sedan olacağını açıkladı.Yeni modelin üretimine ise Leipzig’de 2019’da başlanacağı da gelen bilgiler arasında.

3 serisinden daha geniş bir iç hacme sahip olacağı ve biri arkada diğeri ise önde olmak üzere 225 bhp ve 135 bhp gücünde iki tane elektrikli motorla donatılacağı tahmin ediliyor. Aracın plug-in-hybrid sistemiyle donatılacağı ve arkaya yerleştirilmiş 275 bhp gücünde elektrik motora ek olarak, öne yerleştirilmiş üç veya dört silindirli içten yanmalı bir motorla donatılacağı da bir diğer iddia.

BMW mühendisleri aracın boş ağırlığının 3450Ibs(1564kg) den daha az olmasını ve de dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olmasını hedefliyor. Diğer i modellerinde de kullanılan karbon fiber şasi kullanımın bu modelde kullanacağı bununla birlikte dört kişi ve bagajları için yeterli hacmi de sunması gerektiği tahmin ediliyor.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "i3 ile i8 arasına yeni model"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
meego
Üye

tesla s ‘e rakip olarak çıkarma peşinde ama hala içden yanmalı motor kullanıyor. Tesla gibi full elektrik kullanması gerektiğini düşünüyorum

Faruk
Üye

Bana göre Tesla’ya göre en büyük avantajı içten yanmalı motorunun da olması. İstanbul-Ankara arasında bile seyahat edemediğim bir araba ne işe yarar ki. Tesla’nın menzili çok az. Piyasada kullanılan teknoloji hala tamamen elektrikli modeller için yeterli değil bence.