Jakusa Desing’ın Macar tasarımcısı Tamas Jakus Ford Ka’nın Bugatti Veyron’un karoseriyle birleştirildiği bir çalışmayı gözler önüne serdi.

Ford Ka’nın ve Bugatti Veyron’un ortaklaşa kullanıldığı görüntüde dijital ortamlardan yararlanıldığı aşikar. Bunu nasıl başardığı sorulan tasarımcı ise iki modelinde ayrıntılarından yola çıktığını, ilk olarak ayrıntılarını yerine oturttuğunu belirtmiş ve bunun herhangi bir benzerinin bulunmadığını da eklemiş.

İlk başta böyle bir çalışmayı reel bir fotoğrafla yapmak konusunda şüpheleri olduğunu fakat zaman geçtikçe işine yaradığını belirtmiş. Hangisini hangisinin üzerine inşaa etme konusunda karar kılmasını sağlayan görüntü, Ford Ka’nın parçalarını (jantlar dahil) Bugatti Veyron’un karoserinin üzerine oturtunca ne kadar akıllıca bir seçim olduğunu ortaya çıkarmış.

İki modeli de ortak kullandıklarına ve işlemi Bugatti Veyron’un karoseri üzerinde yaptıklarına göre tasarımcı bu sanal modelin ismini de ‘Fogatti Kayron’ olarak belirlemiş.

İki modelin fotoğrafını da üst üste editlenmiş biçimde yayınlayan tasarımcı şaşkınlığımızı kat ve kat arttırıyor. Hatta insanın aklına gelmiyor değil, W16 motora sahip 4 turbolu minyon bir şehir canavarı…

fogatti1

 

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
EmreZahid Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Emre
Ziyaretçi
Emre

Bugatti’nin yanında halt etmiş. Çok komik duruyor

Zahid
Ziyaretçi
Zahid

Bugatti’den daha şık olmuş kim ne derse desin