Ferrari’nin F12 Speciale yada F12 GTO olarak adlandırmayı düşündüğü yeni otomobili, ilk kez kamuflajsız olarak görüntülendi.

Diğer Ferrariler gibi Eylül ayında gerçekleştirilecek Frankfurt Motor Show’da görücüye çıkacak olan  F12 Speciale / GTO, Ferrari’nin Maranello’daki fabrikasında gün yüzüne çıkarken daha önce çizimlerinin paylaşıldığı ve haberimize de konu olan otomobile benzerliğiyle dikkatli gözlerden kaçamıyor.

Ön çamurluklarında karbon fiber detayların dikkat çektiği otomobilin yan marşpiyelleri karbon fiberden imal edilirken, yeni spoiler sayesinde F12 Berlinetta’da kullanılan arka spoilera nazaran arka cam çizgisiyle daha uyumlu bir görüntü ortaya çıkartılmış. Arka çamurluklarındaki havalandırma yarıklarıyla otomobilin daha kaslı bir yapıya kavuşmasını sağlayan Ferrari, F12 Berlinetta’da kullanılan V12 6.3 litrelik motorun gücünü 30 BG arttırarak 760 BG’e yükseltmiş.

Ferrari F12 Berlinetta’dan 200 kg daha hafif yapısıyla performans ve yol tutuş anlamında daha iyi değerlere imza atması beklenen F12 Speciale / GTO’nun 0’dan 100 km/sa’lik hıza 3 sn’den daha kısa bir sürede çıkacağı konuşulurken modelle alakalı daha detaylı bilgilerin gelecek haftalarda basınla paylaşılması bekleniyor.

 

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "İtalyan ateşi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
enzo
Üye

Büğüütiffıll 😀 :p

And
Üye

Zaten psikopat bi makine bu, daha öteye nasıl gidecekler ve daha da önemlisi bunu kim kullanabilecek?
Yani @harrismonkey hariç 🙂