Audi Sport TT Cup serisinde yarışan milli sporcu Kaan Önder altı otomobilin karıştığı kazaya rağmen, Avusturya’nın Red Bull Pistinde sezonun en iyi derecesini elde etti.

Kaan’ın yarış öncesi hazırlıkları meyvesini sıralama seansında verdi ve çok güçlü rakiplerin arasında hafta sonunun her iki yarışına altıncı sıradan başlama hakkını elde etti. Kaan’ın tur zamanları ile yarışlara ilk sıradan başlama hakkı elde eden pilotlar arasında sadece 0.6 ve 0.2 saniyelik farklar oluştu.

Hafta sonunun ilk yarışı Cumartesi günü kuru ve çok sıcak bir havada yapıldı. Yarışın başında otomobilinden istediği performans ve hızı alabilen pilotumuz ilerleyen turlarda aracında yaşadığı önden kayma problemine rağmen yarışı şampiyona pilotları arasında sekizinci sırada tamamlayarak 11 puan elde etti.

Kaan Pazar günü yapılan hafta sonunun ikinci yarışında 5. sırayı elde etti. Avusturya’nın Spielberg şehrinde bulunan Red Bull pistinde yarışmak için ideal hava şartları malesef mevcut değildi.  Güvenlik aracı ile başlatılan yarış fazla uzun sürmedi. Milli Sporcumuzun dokuz numaralı aracının da içinde olduğu altı otomobilin dahil olduğu kaza ile yarış durduruldu. Red Bull pistinin sağlık merkezinde kontrolleri yapılan Kaan kaza sonrası durdurulduğu için yarım puanların verildiği yarışı beşinci sırada tamamlamış oldu.

Kaan yarış hakkında “Hafta sonu çok ciddi bir kaza ile sonuçlandı. Sağanak yağmur otomobil kullanmayı çok zorlaştırdı ve kazaya karışmam çok şanssızca oldu. Görüşün olmadığı bir ortamda beni geçmeye çalışan rakibim kontrolünü kaybetti. Benim için asıl problem arkadan gelerek aracıma çarpan diğer sürücüler oldu. Otomobilim çok sağlam ve güvenli olarak üretilmiş, ufak tefek darbeler aldım ama onun dışında çok iyiyim. Hafta sonunu her iki yarışı iyi dereceler ile kapatmayı istiyordum. Bunu yapabilmem için malesef uygun şartlar yoktu ancak önceki yarışlarımla karşılaştırılınca bu hafta sonu en fazla puanı toplamış oldum. Sıralamada gerçekten iyi mesafe kaydettik ve Oschersleben yarışında çok daha iyi olacağız.” dedi.

 

Kaynak: TOSFED

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir