Astra Sports Tourer’in ardından ailenin sportif üyeleri de gün yüzüne çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Opel tarafından yayınlanan yeni Astra TCR’ın çizimleri oldukça agresif bir görünüme sahip.

Frankfurt Otomobil Fuar’ı için gün sayan Astra TCR, 2016 model Astra ile aynı şasi üzerine geliştirilirken yerini aldığı Astra OPC Cup’tan farklı olarak yerel, kıtasal ve uluslararası serileri bulunan TCR’da yarışabilecek şekilde tasarlanmış. Hiçbir teknik değişikliğe ihtiyaç duymadan tüm serilerde yarışabilen Astra TCR, Astra OPC Cup’tan daha fazla müşteriye hitap edecek gibi duruyor.

Detaylı teknik bilgiler ilerleyen zamanda belli olacak fakat kullanılacak motor şimdiden belli. 2 litrelik turbo 330 PS gücündeki motora sahip olacak olan TCR ayrıca 410 Nm tork üretiyor.

Havalandırmalı motor kaputu, kaslı body kiti ve geniş egzoz çıkışları ile oldukça sportif duran Astra TCR için Opel Grup CMO’su Tina Müller ise şu açıklamada bulundu: “Touring yarışları daima Opel’in önemli bir parçası olmuştur. TCR’nin arkasındaki ideali ise müşterilerimiz oluşturmaktadır. Fabrikalardan bağımsız olan hırslı özel takımlara rekabetçi ve uygun maliyetler sunan bir platform vermek istedik.”.

PAYLAŞ
Önceki içerikEnerjisi bitmeyecek
Sonraki içerikOndan elektrik alacaksınız
Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz