Astra Sports Tourer’in ardından ailenin sportif üyeleri de gün yüzüne çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Opel tarafından yayınlanan yeni Astra TCR’ın çizimleri oldukça agresif bir görünüme sahip.

Frankfurt Otomobil Fuar’ı için gün sayan Astra TCR, 2016 model Astra ile aynı şasi üzerine geliştirilirken yerini aldığı Astra OPC Cup’tan farklı olarak yerel, kıtasal ve uluslararası serileri bulunan TCR’da yarışabilecek şekilde tasarlanmış. Hiçbir teknik değişikliğe ihtiyaç duymadan tüm serilerde yarışabilen Astra TCR, Astra OPC Cup’tan daha fazla müşteriye hitap edecek gibi duruyor.

Detaylı teknik bilgiler ilerleyen zamanda belli olacak fakat kullanılacak motor şimdiden belli. 2 litrelik turbo 330 PS gücündeki motora sahip olacak olan TCR ayrıca 410 Nm tork üretiyor.

Havalandırmalı motor kaputu, kaslı body kiti ve geniş egzoz çıkışları ile oldukça sportif duran Astra TCR için Opel Grup CMO’su Tina Müller ise şu açıklamada bulundu: “Touring yarışları daima Opel’in önemli bir parçası olmuştur. TCR’nin arkasındaki ideali ise müşterilerimiz oluşturmaktadır. Fabrikalardan bağımsız olan hırslı özel takımlara rekabetçi ve uygun maliyetler sunan bir platform vermek istedik.”.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir