Kullanıcılarına sunulduğu günden beri gönülleri fetheden, herkesin gözünde ‘minik’ imasıyla yer eden Polo, 40. Yıldönümü’nü Volkswagen’in üretme kararı aldığı özel bir seriyle kutlayacak

Volkswagen henüz yeni gelişmekte olduğu zamanlarda Golf’e bir kardeş çıkarmayı düşünürken Polo modelini hayata geçirdi. İlk kasasını satışa sunduğunda yıl 1975’i işaret ediyordu. O günden bu güne 4 adet jenerasyon bulunduran Polo 14 milyon satış adediyle kendini ispatlayarak gönüllerde taht kurdu. Bu başarıyı kutlamak isteyen Volkswagen de 6 adet farklı motor-şanzıman kombinasyonu sunan, 5 kapılı, 1000 tane özel seri Polo üreteceğini açıkladı. İlk kullanıcılarına ulaşacağı adresi de Almanya olarak belirledi.

Bu seride yer alan özelliklere bakarsak yine yoğunlukla görsel değişikliklerle karşılaşıyoruz. Normal versiyonunda çokça renk seçeneği bulunduran Polo 40. yılına özel Turuncu Bal adlı Metalik bir renge kavuşacak. Bu rengin asla başka bir Volkswagen’de bulunmayacağına da değinilmiş.

Rengin ötesinde üzerinde “Orijinal” yazan amblemler de çamurluklarda bulunuyor. Buna ek olarak özel kapı eşikleri bulunurken, gövde rengindeki aynalar ve karartılmış stoplar bu özel serinin ayrıntılarını oluşturuyor.

Sıra ise bu Polo’yu diğerlerinden ayıran özelliklerde. En başta 16 inç Portago isimli jantlarla bezenen model standart olarak LED ön farlara sahip. Ön taraftaki başka bir değişimse siyah ön ızgara. İç mekana gelicek olursak siyah turuncu kombinasyonunu buradada sürdüren model deri kaplamalar ve alüminyum pedallarla içerideki premium havayı yükseltiyor.

Yardım sistemleri ve donanımlara gelecek olursak bir Polo’dan beklenenin aksine otomatik klima bulunduran model Acil Fren Yardımı ve Geri Görüş Kamerasını da standart olarak sunuyor.

Herşey iyi hoş, 40. yıla da yakışır ancak herkesin aklına “Ya fiyatı?” sorusu geliyor. İlk olarak Almanya’da satışa sunulacak olan özel seri 19.950 Euro fiyat etiketine sahip. Fakat ülkemize gelir mi, gelmez mi, gelirse fiyatı ne olur bilinmiyor. Volkswagen son olarak eklemiş: “Bu 40. yıl -Polo Orginal- aynı donanım seviyesindeki bir Polo’ dan 1.119 Euro daha uygun.”

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Şehirli çocuk 40 yaşında!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
meego
Üye

led fara 4000TL isteyen B sınıfı araç….

HAKANARABUL
Üye

Unutmaki dsg yede 6000 tl .)

meego
Üye

doğru kardeşim onu unutmuşum 😉