Renault’nun tamamen yenilenen Megane’ı kamuflajlı olarak objektiflere yakalandı.

Selefiyle Renault logosu haricinde neredeyse hiç bir benzerliği olmayan tamamen yenilenmiş Megane, ekteki fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere neredeyse tamam!

İç mekanda ilk olarak dikine yerleştirilmiş tablet benzeri ekran dikkatleri çekiyor. Sizi, Megane III’e kıyasla çok daha modern bir iç mekanla karşılayan yeni Megane’ın malzeme kalitesi artırılmış.

Yeni Megane, CMF platformu üzerine inşa edildiğinden bir hayli hafifleyeceğini söylemek güç değil. Motor skalası ise Megane III’den tanıdık. Hafifleme sayesinde azalan emisyon değerleri ile 1.2 ve 1.6 litrelik turbo benzinli TCe ünitelerin yanı sıra 1.5 ve 1.6 dCi turbo dizel üniteler de kullanılacak.

Birkaç hafta içinde, yeni Megane hakkında tüm detaylar Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkacak. Muhtemelen ilk etapta 5 kapılı hatchback modelleri ardından station-wagon ve coupe modelleri göreceğiz.

Kimler Neler Demiş?

11 Yorum "Renault Megane tamamen yenilendi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Sinan
Ziyaretçi

arka stoplara ve arkadan c sütunundan arabanın silüteni görünce evet dedim, peugeot 308 den baya etkilenmiş ve korkmuşlar 😀

http://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/PEUGEOT-308—5-doors-4914_24.jpg

bakalı 1.2 tce 1.2 thp ile rekabet edebilecek mi?

volcano
Üye

Astra’dan sonra Megane da Leon stopları kullanmış. Leon’u beğenmeyenler utansın 🙂

Onur Mutlu
Ziyaretçi

Aslında yeni clio’nun arka lambalarına bakarsanız asıl oradan esinlenilmiş gibi duruyor.

zuspat
Ziyaretçi

Üye girişi yapamıyorum ben ya

zuspat
Ziyaretçi

Renault da premium marka yolunda ilerledi ya

golf mk7
Üye

renault kullanmıyorum ama ülkemizde renault’nun yeterince saygıyı gördüğünü düşünmüyorum. referans gösterilebilecek dizel motorları var. eylülü sabırsızlıkla bekliyorum.