Yeni matador

Bedenler değişse de "Ruh" baki kalıyor.

0

Lamborghini, 16 Ağustos’ta Amerika’nın Kalifornia eyaletinde gerçekleştirilecek olan konsept otomobil sergisi “Pebble Beach Concours d’Elegance” etkinliğinde “HyperVeloce” isimli yeni aracının üzerindeki örtüyü kaldıracağını açıkladı.

Bir süredir Lamborghini’nin özel bir otomobil üzerinde çalıştığı bilgisi kulislerde konuşulmaya başlanmış ancak otomobille alakalı herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştı. “HyperVeloce” ismi konulan ve Aventador üzerinde inşa edildiği belirtilen otomobilin, 800 BG gücündeki 6.5 lt’lik V12 motorla donatılacağı gelen bilgiler arasında.

Lamborghini’nin kısa bir süre sonra tüm detaylarını açıklayacağı HyperVeloce’un üretim adedini 30 adetle sınırlı tutacağı konuşulurken üretilecek olan otomobillerden 20 tanesinin coupe, 10 tanesinin de roadster karosere sahip olacağı belirtiliyor. HyperVeloce’u resmi olarak Eylül ayındaki “Frankfurt Motor Show” olarak da bilinen IAA (Internationale Automobil-Ausstellung) etkinliğinde tanıtmayı düşünen Lamborghini, Pebble Beach Concours d’Elegance’da modelin ön tanıtımını yaparak bir nevi potansiyel müşterilerin kanına girmeyi planlıyor.

* Görsel Lamborghini Veneno Roadster’a aittir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir