Herkese iyi bayramlar değerli Otopark takipçileri. Bugün sizler ile yine farklı bir konuyu ele alıyoruz. Amerika’da yapılan bir araştırmaya kısa bir şekilde göz atacağız.

Bu araştırma araba renklerinin ne gibi karakter belirtileri sunduğunu konu alıyor. Görelim bakalım memleketimizin insaları ile uyuşuyor mu uyuşmuyor mu. Bu arada söylemeden geçmeyelim, araştırma ABD’ye ait olduğu için en çok yakışan araba kısmında Fluence veya Albea göremiyoruz maalesef.

Bu neden ile en çok hangi renk, hangi arabaya yakışıyor bizimle paylaşmayı unutmayın.

Siyah: Güçlü, Klasik, Sade

Leatrice Eiseman’e göre siyah çok güçlü bir renk. Siyahı benimsemiş insanlar kolay kolay manipüle olmayan ve gösterişten uzak kişiler. Bununla beraber siyah arabası olanların gardroplarında da oldukça fazla siyah kıyafet bulunurmuş. Çünkü gücü temsil ettiği düşünülürmüş. Diğer bir sonuç ise siyah arabası olan kişilerin gizemli bir tarafı da olması.

En çok yakışan araba: Jaguar XJL

Beyaz: Saf, Açık sözlü

Beyaz araba sahipleri oldukça titiz insanlarmış. Kullandıkları araç ve gereçlerin amacına yönelik olmasını isterlermiş. Sadelik onlar için önemli. Eiseman burda kadınlar için bir parantez açıyor ve şöyle diyor: ”Beyaz araba kullanan kadınlar renklerin altında birşey saklayamayacağını bilir ve arabalarını süper temiz tutmaya daha yatkınlardır. Üstelik, bu tutumları da sadece arabaları için geçerli değildir.” Ayrıca başka bir kaynak beyaz araba sahiplerinin güvenilir olduğunu ancak paralarını harcamak konusunda o kadar da başarılı olmadığını söylüyor.

En çok yakışan araba: Ford Escape  (Oxford Beyazı)

İnci: Şaşaalı, İlgi çekici, Yapmacık

Beyaz araba sahipleri alınmasın. İnci ile beyaz araba arasında fark var. İnci deyince işin içine metalik de giriyor. Bu tarz araba sahipleri için çokta fazla bilgi olmasa da genel yorum ilgi çekmekten hoşlandıkları ve hayat tarzlarında süsü ve abartıyı sevdikleri.

En çok yakışan araba: Lexus RX

Kırmızı : Hassas, Dinamik, Dışarıya Dönük

Kırmızı araba sahipleri hayata pozitif bakan insanlar olurlar. Kendilerine ve yaptıkları işe büyük bir tutku ile bağlılardır. Dışarıda olmayı, doğayı ve aksiyonu severler. İşlerini hızlı ve verimli bir şekilde bitirmek isterler. Bununla beraber bazen agresif ve kışkırtıcı olabilirler. Duygularındaki iniş ve çıkışları ile bilinirler.

En çok yakışan araba: Ferrari California

Gri: Pratik, Doğal, Ağırbaşlı

Eiseman’e göre gri en doğal renklerin başında geliyor. Gri renk araba sahipleri konforuna düşkün insanlar olurlar. Duygusal olarak sabit, yardım sever ve sorumluluk bilicinde olurlar. Konuşkandırlar ve yapacakları şeyleri listelemeyi severler.

En çok yakışan araba: VW Tiguan

Turuncu: Sanatsal, Bireysel, Karmaşık

Turuncu özgündür. Sokakta değil bir araba turuncu bir kıyafet bile görmek oldukça zordur. Böyle insanlar yaratıcı, sanatsal ve orjinal insanlardır. Kendi tarzlarını oluşturmaktan hoşlanırlar. Dış dünyadan kolay kolay etkilenmezler.

En çok yakışan araba: Toyota Prius

Sarı: Espirili, Neşeli

Sarı araba sahiplerinin genç kalpleri olduğuna inanılır. Bu tip insanlar çevresinde ne olup bittiğinin gerçekten farkındadır.

En çok yakışan araba: Chevrolet Camaro

Kaynak : Thecaretrust.ie, Emily Kaufman, Leatrice Eiseman

Kimler Neler Demiş?

16 Yorum "Araba renkleri ve kişilik"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
bucar1
Üye

turuncu prius mu, lamborghini’yi nasıl unuturlar

Özgür Güneş
Üye

kişiliğe göre renk bana saçma geldi, her arabaya yakışan bir renk vardır, mavi bir impreza ve ya kırmızı bir evo düşününce deli oluyorum, o zaman kişiliksizim ben 😀

hatatahatch
Üye

kırmızı 🙂 cuk oturmuş

jeocem
Üye

Hadi estoril mavi yok. Düz mavi neden yok amerikali degil mi zevksiz p…ler :):)

rsc86
Üye

katılıyorum

aesert
Üye

Turuncu GT86 varken Prius da kimmiş?