Emisyon skandalıyla çalkalanan Volkswagen’in Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv açıklama yaptı.

Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu’nun imzasını taşıyan açıklamada Volkswagen ile yakın temas içinde bulunulduğu, Türkiye’de bu skandaldan etkilenen araçların tespiti konusunda çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Basın açıklamasının detayları şöyle;

“Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA)’nın yayınladığı bir rapora dayanarak Volkswagen’in 2008-2014 model bazı dizel araçlarının ABD çevre standartlarına uymadığını tespit etmesini takiben başlayan süreçle ilgili Doğuş Otomotiv olarak gelişmeleri yakından takip etmekte, konuyla ilgili Volkswagen Grubu ile sürekli temas halinde bulunmaktayız.

Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz Volkswagen Grubu, konuyla ilgili şu anda hızlı, şeffaf ve kararlı çok kapsamlı bir araştırma gerçekleştirmektedir. Tüm dünyada ve Türkiye’de etkilenen araçların detayı, Volkswagen AG’nin yürütmekte olduğu araştırma sonucunda belirlenecektir.

Bununla birlikte, VW AG’ den yapılan açıklama uyarınca; söz konusu durumdan etkilenen araçlar da dahil olmak üzere tüm araçlarımızın sürüş ve yol güvenliğine uygun olduğunu da belirtiriz.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.”

26
Kimler Neler Demiş?

avatar
14
12
0
 
20
cemSariaydingokcelatrodectsRenard
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Sari
Üye
Sari

Yıllarca VW’ye taptınız şimdi bir emisyon muhabbeti yüzünden VW mi suçlu oldu? Yok vw şöyledir vw böyledir demesini biliyordunuz nasılsa vw kolay satarım kolay elden çıkarırım sağlam deyip durdunuz. Şimdi mi suçlu oldu bu vag?

aydingokce
Üye
aydingokce

Topu taca atmışlar…

Renard
Üye
Renard

Bu platformda daha ne kadar insanlara hakaret edilecek? daha ne kadar tahrik edici kelimeler kullanılacak? Aşağıdaki yorumlardan artık utanıyorum. İnsan düşmanını böyle tahrik etmeye çalışmaz. Burası bir bilgi paylaşım platformu mu yoksa insanlara hakaret edip onları küçük düşürmeye çalışma, saldırı yeri mi? eğer her gelen insanları ekonomik durumu ile küçük düşürmeye çalışacak, “hee saaaalak saaalak” tarzındaki saçma kelimeler ile saldıracak ise buranın çivisi çıkar. buna birisi son vermeli. bu nedir böyle her yorumda yeni bir kepazelik. burası gerçek hayatta tatmin edemediğiniz duygularınızı boşaltma yeri mi?

cem
Üye
cem

Iste bu yuzden yorum yapmamayi tercih edecegim artik bu sitede haberlerin altina.. Bende cok guzel tahrik ,hakaret, kufir hepsi etmeyi bilirim. Insanin karsisindakinin gozlerinin icine bakmadan konusmasi kolay, klavyeden ERKEK olmak en kolayi.. Icim acidi asagidaki yorumlara ofkelenemedim bile. Malesef bu kde guzel bilgi paylastigmz sitede bir de ergen(beyin gelisimi olarak) kitlemiz var. Allah islah etsin. En buyuk korkum buraninda arabam.com veya donanimhaber vb. gbi kalitesiz bir platforma donusmesi..

polestar
Üye
polestar

O dedigin motorlarin emisyon degerinde en azindan hile yok. Ona gore de amerikan devleti vergisini aliyor. Ulan zihniyete bak be…

cnbrn
Üye
cnbrn

Her şey güzelde ben Sürüş ve yol güvenliğine uygundur a taktım tabi uygun kimse buna bişey demedi ki çevreci değil onu dio bunun dışında laf kalabalığından başka bişey söyleyememişler