Japon otomobil üreticisi Honda, Frankfurt Motor Show’da oldukça ilgi çeken Project 2&4 adını verdiği konseptini tanıttı.

Honda’nın 1965 yılındaki Formula 1 sezonunda yarıştığı RA272 kodlu otomobilden ilham alınarak ortaya çıkartılan Project 2&4, minimalist tasarımıyla dikkat çekiyor. Adından da anlaşılabildiği gibi 2 ve 4 tekerleğin özelliklerinin harmanlanarak hazırlandığı Project 2&4, Honda tarafından “Özgür bir motosiklet” olarak tanıtılırken manevra kabiliyetiyle de adından söz ettireceği belirtiliyor.

Yarış motosikleti olan RC213V’de kullanılan  V4 999cc’lik motorun modifiye edilmiş bir versiyonunu kullanan 405 kg ağırlığındaki konsept otomobil, 215 PS güce ve 118 Nm tork değerine sahip. 1PS başına denk gelen 1.88 kg’lık ağırlık değeriyle birlikte parmak ısırtacak bir performans sunacağını rahatlıkla söyleyebileceğimiz Project 2&4, elde ettiği gücü altı ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla yere aktarıyor.

Honda Project 2&4 konseptinin boyutlarını merak edenler için; aracın uzunluğunun 3040 mm, genişliğinin 1820 mm ve yüksekliğinin de sadece 995 mm olduğunu belirtelim. Honda, benzersiz kokpit ve havada süzülüyormuş gibi görünen koltuk tasarımları sayesinde Project 2&4 konseptinin motosiklete en yakın sürüş deneyimini vereceğini belirtirken üretim versiyonunun geleceği ile alakalı henüz net bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Honda Project 2&4 tanıtıldı!"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
nerobi
Üye

Ağırlığı dengelemek için optimum sürücü ağırlığı ne olmalı? 😀

cem
Üye

NFS 2 oynayanlar bilir Ford Indigo gibi olmuş 🙂 1996 yılında ne konseptti o:)

ultiMance
Üye

Çok iyi yaa 🙂

wpDiscuz