Emisyon skandalı ile sarsılan Alman otomotiv devi Volkswagen’e bir kötü haber daha. İsviçre, Volkswagen’in dizel motorlu modellerinin satışını geçici olarak durdurduğunu açıkladı. Ülke, modellerin bazı sera gazı salınımı testlerinden geçememiş olabileceği nedeniyle böyle bir karar aldığını açıkladı.
İsviçre’nin aldığı bu kararın ülkede henüz satılmamış ya da kayıt altına alınmamış 180 bin modeli etkileyebileceği belirtiliyor.

İsviçre bu kararı almadan önce, otomobil devi Volkswagen, ABD’deki testlerde salınımlarla ilgili hileye başvurduğunu açıklamıştı.

İsviçre Karayolları ASTRA yönetiminin açıklamasında, “Halen trafikte olan dizel ile çalışan 1.2, 1.6 ve 2.0 motor araçlarda arızalar tespit edilmiş; İsviçre halkını koruma gerekçesiyle bu araçların satışları yasaklanmıştır” denildi. ASTRA İsviçre’de bu kategoride 180 bin adet araç olduğunu duyurdu.

Kaynak: Sabah

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "İsviçre’de VW satışları durduruldu!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
johnTURK
Üye

Yazılımsal aldatmaca olayı, tüketim verilerinde de oynama yapılmış olma olasılığını bile düşündürecek kadar dallanıp budaklanabilir . İşte emisyonu sallamayan biz Türkler tam bu noktada fişini çekeriz VW’nın.
Ayrıca genel fiyat politikasının çok aşağı rakamlara çekilme olasılığı bizim ülkenin piyasa algısı çerçevesinde pek mümkün görünmediğini de belirtmek gerek .

ErdemOZ
Üye

O askıda kalan 180.000 modeli bize itelerlerse, 3 ay sıra bekleyenler yaşadı.

BerkeD
Üye

Oh ya polo gtı lar ucuzluyor mu hanıııım 😀

polestar
Üye

Kapatin gitsin zaten sevmemistim keratayi 😀

musa
Üye

haberini okudum da durum vahim çok kötü artık VW benim için üçkağıtçının teki 😀