Aracın ön kısmını alan ve bir  arkadaşıyla arabaya motor, lastik ve LPG deposu takan Serdar Baş’ın bordo maviye  boyadığı üç lastikli araç, görenlerin ilgisini çekiyor. Trabzon’da hurdadan aldıkları 1988 model aracın tamir edilerek çalıştırılmasında anlaşamayan iki motor ustası  otomobili ikiye bölerek paylaştı.

Of Sanayi Sitesi’nde çalışan Serdar Baş, bir süre önce aynı yerde  çalıştığı ortağı ile 1988 model hurda bir araç satın aldı. Aracı birlikte tamir ederek çalıştırdıktan sonra satmak isteyen iki usta, geçen süre içerisinde anlaşamayınca verdikleri paranın karşılığı olarak otomobili ikiye bölmeye karar  verdi.  Aracı tam ortasından kesen ve ön kısmını alan Serdar Baş, bir  arkadaşıyla arabaya motor, lastik ve LPG deposu taktı.

Baş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, farklı bir şey yapmak istediğini, bunun için de 20 günlük bir sürede aracı çalışır vaziyete getirdiğini söyledi. Karadenizli olmanın farklı bir şeyler üretmeyi de beraberinde getirdiğini belirten Baş, “Arabayı hurdadan aldık. İki ortak anlaşamadık ve arabayı kestirdik. Yarısı benim, diğer yarısı da onun oldu. Arabada motor yoktu. Güçlü ve yeni bir motor taktık. Onun dışında arka bölümüne far, iç bölümüne ise  LPG tankını yerleştirdik. Ayrıca arka kısımda bir tane motosiklet lastiği  bulunuyor” dedi. Üzerinde “61 TS 1967” plakası ve ön kaputunda Türk bayrağı yer alan  bordo-mavi renkli araca insanların hayretle baktığını anlatan Baş, “Fanatik Trabzonsporlu olduğumuz için de takımımızın renklerine boyadık. Maddi imkanlar el verse daha da farklı olabilirdi.” diye konuştu. Sanayi sitesi içerisinde aracını kullanan Baş, yaptığı manevralarla da çevredeki esnafın ilgisini çekti.

Motor ustası Baş’a yardım eden Oğuzhan Kobal da aracın hareket edebilmesi için yaklaşık 3 bin lira masraf yaptıklarını ifade ederek, “Sürüşü çok güzel. Köyümüze bu araçla gidiyoruz. Yolda arıza yapan ve bizi arayanlar olduğu zaman bununla gidiyoruz.” ifadelerini kullandı. Kobal, vatandaşların araçla fotoğraf ve video çektirmek istediğini,  otomobilin çok güzel ve farklı olduğunu kaydetti.

Kaynak: Milliyet

PAYLAŞ
Önceki içerikToplu taşımaya bayram indirimi
Sonraki içerikMert, Fransa’yı salladı
Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka’ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012’den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Oflu usta arabasını ikiye böldü"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Ormanci
Üye

Şöyle malların/mallıkların haberini yapmayın allah aşkına ya. Gazetede de durmadan “kendi arabasını yaptı!!!! işte yerli otomobil!!!!” diye sırf tıklansın diye salak salak heriflerin salak salak kartondan, tenekeden yaptığı şeyleri gösterip duruyorlar sanki müthiş birşey yapılmış gibi…

nogay
Üye

https://www.youtube.com/watch?v=aY1X91ocCwY
Bu da amcaoğlusu geliştirmiş ani frende arka kalkıyo

rsc86
Üye

kendi buble car ‘ını yapmışlar

REDLİNE
Üye

Of sanayiye geçen cuma gittim bilseydim bakardim arabaya

ToprakA
Üye

Diğer yarıyı alana haksızlık olmamış mı ?

meego
Üye

ya seviyorumm karadeniz insanını… 🙂
4 yılım rizede geçti. Yağmur haricinden sevmediğim hiç birşey yoktu

wpDiscuz