Samanlıkta eski sahibi tarafından yıllardır bekletilen 1963 Chevrolet İmpala marka otomobili görenler dönüp bir daha bakıyor.

Samanlıktan çıkan klasik otomobil, baştan aşağı yenilendi Amasya’da 25 yıldır bir samanlıkta tutulan 1963 model Chevrolet marka otomobil, getirildiği Çorum’daki bir oto dizayn firmasında baştan aşağı yenilendi. Firma müdürü Hüseyin Çalışkan, yenilenen klasik otomobille kent sokaklarında gezinti yaptı.

Amasya’da 25 yıldır bir samanlıkta tutulan Chevrolet İmpala marka otomobil, Almanya’da işadamı olan Amasyalı bir kişi tarafından fark edildi. Kimliğinin açıklanmasını istemeyen gurbetçi işadamı, torununa doğum günü sürprizi için sahibinden satın aldığı paslanmış, döşemeleri parçalanmış otomobili, Çorum’daki Gazi ve Hüseyin Zorlu’nun sahibi olduğu VIP Dizayn firmasına teslim etti. Çekiciyle getirilip, burada baştan aşağıya yenilenen otomobil, Çorum sokaklarında ilerlemeye başlayınca herkesin ilgi odağı oldu.

Otomobilin ilk geldiğinde çok kötü bir durumda olduğunu anlatan VIP Dizayn Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Hüseyin Çalışkan, 8 aylık çalışma boyunca her parçasını tek tek elden geçirdiklerini anlattı. Aracın yüzde 90’ının yenilendiğini ifade eden Çalışkan, halen 50 bin kilometrede olan otomobilin anahtarlarına kadar orijinal olduğunu söyledi. Çalışkan, “6 silindirli otomobil, saatte 180 kilometre hıza ulaşabiliyor. Değeri 100 bin doların üzerinde. Son testlerini yapıyoruz” dedi. Yenilenen otomobilin, satın alan işadamı tarafından Almanya’ya götürüleceği ifade edildi.

Kaynak: haberler.com

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir