Tesla Motor CEO’su ve kurucusu Elon Musk dizel skandalı ile ilgili görüşlerini belirtti. Topgear.com Belçika’ya konuşan Musk, “Volkswagen, bize dizel ve benzinli motorların gerçekten yapabileceği limiti gösterdi.” dedi. Musk, elektrikli motorlara atıfta bulunarak yeni jenerasyon teknolojiye geçme zamanının geldiğini ekledi.

Volkswagen’in büyük yankı uyandıran skandalının kullanıcılardaki eko ve yeşil teknolojilere karşı inançlarının kaybedilip kaybedilmediği sorulduğunda Musk tam tersini düşündüğünü belirtti.

Bu arada Avrupa’daki ilk tesisi Hollanda’nın Tilburg kentinde açıldığı dün açıklanan Tesla Motor’un müşterilerinden bazılarının markanın modeli S P85D ‘nin gerçek bir güç sembolü olup olmadığını sorguladıkları belirtildi.

Kimler Neler Demiş?

12 Yorum "Tesla CEO’su Elon Musk; “Dizel ve benzinli motorların limitine ulaştık.”"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hakan_a
Üye
Musk doğruyu söylüyor.Ancak elektrik motor konusunda yanılıyor.Belki de yanılmıyor, işine geleni söylüyor. Elektriğin depolanması 150 senelik sorun ve onca çabaya rağmen 150 senede alınan yol arpa boyu kadar. Vaat edilen potansiyelin sergilenmesi halinde bile saatlerle ifade edilen şarj süresi, şarjdaki sorunlar, menzilin kısalığı gibi sorunlar elektrik motorları kısıtlıyor. Melez sistem hybrit en mantıklı sistem bence ve toyota 2023 itibariyle tüm benzinli motorlarını hybrit motor yapacağını duyurmuştu bir kaç sene önce. Sonrası muhtemelen hidrojene çok hızlı bir geçiş. Mirai alıabilir fiyata sunulan inanılmaz bir araç. Evrendeki en bol şeyden enerji sağlıyor. Şimdiden piyasada. Yarının platformu 2030 lardan sonra dünyayı istila edecek… Read more »
Zeytinbey
Üye

Amerikada’ki satış fiyatlarına bakılırsa ömür boyu elektriğini vermesi lazım Tesla’nın… Bir de yavaş gelsin. Ne demek benzinli ve dizel motorlar için sınıra geldik… Sanırsın arkadaş 100 yıllık benzin/dizel motor üreticisi… Böyle lüzumsuz açıklama yerine menzil olayını halletsin. 1000 km menzilli araba geliştir sonra çık konuş benzin ve dizel motorlara ihtiyaç kalmadı diye ayakta alkışlayalım…

Yamidoraiba
Üye

Ben de Teslanın da CEO olsam, ben de böyle smylerdim 😛 Elektrikli araba mı? Tabikisi de hayır, ben dizel turbolu sportif görünümlü arabalara gülüyorum, Stage 2 190 Beygir Kara DUman spec asjhfahjafa, elektrikli araba mı, hayır dostum ahahaha ama hidrojene tamamım, toyota Mirai gibi olmayacka ama, yanmalı olacak.

emre6116
Üye

ya abi tesla cidden güzel makinalar ama benim için onlar araba değil araba dediğin şanzımanlı içten yanmalı motoru olan bas bas bağırıp sürücüsünü mutlu eden eden araçtır sessiz elektrikli motoru olan ve vitesi olamayan bi makine benim için araba değildir başka bişeydir

JrOn89
Üye

Atkinson döngü, split döngü motorları daha fazla ar-ge yapılmadan otto ve diesel döngü motorlarından daha verimliler, daha axial motor gelişimi tamamlanmadı. Elon Musk’ı severim bir makina mühendisi olarak ancak kendine hisse yontuyor bu deyimle