Volkswagen’e 18 milyar dolarlık ceza!

Emisyon testlerinde yapılan hile pahalıya patladı!

21

Amerikan kuruluşu olan Çevre Koruma Ajansı (EPA), Volkswagen ve Audi’yi 482,000 aracında kullandığı hileli yazılımla emisyon sonuçlarını hatalı vermesine sebep olduğu için suçlu buldu.

Hatalı sonuç veren yazılım, Volkswagen Bettle, Golf, Jetta ve Audi A3 modellerinin 2009-2015 yıllarında arasında üretilen modellerinde tespit edildi. Ek olarak aynı yazılım, Volkswagen Passat’ın 2014-2015 yılları arasında üretilen modellerinde de bulundu. 2.0 TDI motorlu araçlarda tespit edilen bu yazılım EPA emisyon testini algıladığı sırada çalışmaya başlıyor, test bittikten sonraki normal kullanımlarda devre dışı kalıyor.

EPA tarafından yapılan bu açıklamadaki diğer bir detaysa, test sırasında ile sonrasındaki nitrojen oksit farkının kırk kata kadar olduğu yönünde.

Federal yasalar gereği, EPA araç başına en fazla 37,500$ ceza uygulayabilir. Bu da Audi ve Volkswagen için toplamda 18 milyar dolarlık ceza anlamına geliyor.

Kimler Neler Demiş?

21 Yorum "Volkswagen’e 18 milyar dolarlık ceza!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
nogay
Üye

Benden vw gruba gelsin 😀
https://www.youtube.com/watch?v=hqd8hoOpg0c

Burak D.
Ziyaretçi

Biz daha fazla hokkabazlık yapana kadar en hokkabaz biziz.

JrOn89
Üye

Çok geçmedi Stuttgart lı Almanında diesel motorlarını yakında hybrid benzinliye çevireceği haberleri dolaşmaya başladı sanırım bu iş bir iki firmaya daha sıçrayacak

hatatahatch
Üye

İyi olmuş iyi olmasına da şimdi bunun acısını müşterilerden çıkarırlar

mevlut olcy
Üye

Arabayi japonlardan alacan aga adamlar hem durust insanlar hemde Almanlar gibi Türk düşmani degiller. Bu sahtekarlardan araba maraba alinmaz.