Volkswagen AG (VAG), 2013 Viyana Motor Sempozyumu’nda 10 ileri vitesli yeni bir çift kavramalı şanzıman geliştirmeye başladığını duyurmuştu. Bu açıklamadan sonra çalışmalarına başlanan 10 ileri vitese sahip yeni nesil DSG şanzıman projesinin geçtiğimiz günlerde iptal edildiği duyuruldu.

Volkswagen’e yakınlığı bilinen bazı kaynakların Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yaptığı açıklamalara göre firma bu şanzıman modelini çok karmaşık ve maliyetli bulmuş. Ayrıca markanın son dönemde daha farklı işlere yoğunlaşması bu projeyi geri plana atmış ve sonunda proje rafa kaldırılmış.

2013 yılında markanın AR-GE patronu Dr. Hans-Jakob Neusser, kısa bir dişlinin yanına ikinci bir dişlinin yer alacağı bir kutu ekleyerek 10 ileri vitesli yeni nesil bir DSG şanzıman elde edebileceklerini duyurmuştu. Şirket bu şanzımanı grubun markalarının üst segment modellerinde kullanmayı planlıyordu.

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "VAG’ın 10 ileri DSG şanzıman projesi çöpe gitti"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
rb26dett
Üye

manuel duruken dsg , otomatik yada triptonik araç kullananları anlamıyorum ne anlıyorlar … ki düzgün dsg si olan araç çok az su zamanda bile ….

ergnhkn
Üye

vag dünyayı ele geçiremiyeceksin ortada toyota gibi bir dev var. toyota bize malzemeden çalınmış arabaları tr de kakalıyadursun ama dünyada öyle değil ne araçlar var pazara giremiyor adamlar elektriklide atılım yaptı.

umtdrn
Üye

İlk önce elindeki 7 ileri kuru kavramanın sorunlarını halletsinler. Dünya umarsızca bir tüketim makinesi haline geldi .

-İşteee bakın 10 ileri de yaptık ,
-O da bir şey mi biz 15 ileri yaparız ,
-Bakın şu firma 30 ileri yapıyormuş …

Lütfen sorunsuz ve uzun ömürlü arabalar yapın . Tüketicinin ihtiyacı olan bu…

eemfatih
Üye

7yi hakettiler de 10a sıra geldi ??

arkheon
Üye

“Yaa VAG kardeş, çok rahat konuşuyodun!”