Hyundai, Frankfurt Motor Show’da N 2025 Vision Gran Turismo konseptinin ardından Yeni i20 WRC’nin üzerindeki örtüyü de kaldırdı.

Eski modeliyle karşılaştırıldığında optimize edilen ağırlık dağılımı ve daha verimli hale getirilmiş güç aktarımı ile ön plana çıkacağı belirtilen Yeni i20 WRC, yakın zamanda yapılacak geliştirmelerle gelecek sezonun rekabetçi ortamına aerodinamik olarak da hazır girecek.

Hyundai N Performans bölümünün halen testlerini gerçekleştirdiği otomobilin Ocak ayına yetişeceği ve büyük ihtimalle Monte Carlo Rallisi’nde boy göstereceği gelen bilgiler arasında.

Hyundai, Ağustos ayının son haftasında tanıttığı i20’nın performans modeli olan i20 N Sport’u da Frankfurt’ta sergiliyor. Modelde kullanılacak olan 1.4 lt’lik atmosferik motoru elden geçiren Hyundai, yapılan iyileştirmelerle motorun gücünü 115 PS’e tork değerini ise 160 Nm’ye yükseltmiş. Daha güçlü frenlere ve daha sert süspansiyonlara sahip olacağı belirtilen i20 N Sport; paslanmaz çelik egzoz uçları ve 17 inç’lik jantlarının yanında diğer i20’lerden daha spor gözüken yapısıyla birlikte otomobil severlerin beğenisini kazanmaya çalışıyor.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Yeni i20 WRC, Frankfurt’ta tanıtıldı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
kemalyanal
Üye

Hyundai genel tüm modellerde dış tasarım olarak çok başarılı, İ20’de bunun zirvesini yapmışlar bana göre. Standart i20’lerde tek eksik ağırlığın fazla olması, zira çekişi ve yakıt sarfiyatını olumsuz etkiliyor.

hatatahatch
Üye

1.4atmosferik için 115 hp hiç fena değil.

batuhanklc
Üye

artık koy şu arabanın 3 kapılı versiyonuna 1.6 T-GDİ 186 hp de satılsın binilsin

mehmet1964
Ziyaretçi

1.4 115BG VE SPORTİFLİK ARASINDAKİ BAĞI KURAMADIM .D