İki yıl önce carparazziler (paparazilerin otomobille ilgilenenleri) gizemli küçük bir Ford’un fotoğraflarını çekmişlerdi. O günden beri söylentiler dönmeye devam ediyor.

Bu yılın başlarında İngiltere yollarında yakalanan otomobil tam da 2013 yılında ortaya çıkan konsepte benziyor. Üzerinden 6 ay geçmesine rağmen Ford Ka hakkında hiç bir yeni gelişme olmamışken, Alpler’de yeni prototip ortaya çıktı.

Bu yeni ufaklığın özellikle Kuzey Amerika ve Brazilya için yapıldığı düşünüyor. Biraz daha estetikleştirilmiş Avrupa versiyonu da gelecek günlerde ortaya çıkabilir. Ön ve arka tamponları ağır kamuflajlı olan aracın ön ızgarasının yine Aston Martin’in ızgarasına benzeyeceği arkasının ise oldukça sade olacağı tahmin ediliyor. 74 beygirlik 1.5 dizel motor ve 100 beygirlik 1 litrelik ödüllü fındık motorun seçenekler arasında olacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Yeni KA gelecek yıl Cenevre ya da sonrasında Paris Motor Şovu’nda gösterime çıkabilir. Yeni bilgiler ortaya çıktıkça sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir