Lexus, 2016 RC Coupe’nin örtüsünü kaldırdı

200t modeli ile Avrupa'ya göz kırpıyor.

0

Japon lüks otomobil üreticisi Lexus, 2016 RC Coupe’nin üzerindeki örtüyü kaldırdı.

2016 IS’in yolundan yürüdüğü görülen modelin kaslı yapısı dikkat çekerken, başlangıç seviyesinde Yeni 200t olarak adlandırılan motor görev alıyor. Arkadan itişli olan otomobile 241 BG güç 349 Nm tork değeri sunan 2.0 lt’lik turbo benzinli motor, sadece sekiz ileri otomatik şanzımanla birlikte satın alınabiliyor.

Daha yüksek hacim ve AWD dört tekerlekten çekiş sistemi isteyen müşterileri için RC 300 AWD modelini de sunan Lexus, bu modelde 3.5 lt’lik V6 motoru kullanmayı uygun görmüş. 255 BG güce ve 319 Nm torka sahip olan bu motor, altı ileri otomatik şanzımanla ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle birlikte alınabilecek.

Özellik olarak 2016 IS’den farklı bir özellik sunmayarak sadece daha spor gövdesiyle ön plana çıkan 2016 RC Coupe, renk skalasına yeni eklenen Eminent White Pearl ismindeki özel beyaz renk ve F Sport seçeneğiyle alınabilecek. F Sport paketinde yer alan; turuncu renkli fren kaliperleri ve limitli kaydırmalı diferansiyelle birlikte daha sportif bir karosere sahip olan 2016 RC Coupe F Sport’ta, Lexus Enform Service Connect sistemi de standart olarak sunuluyor. iOS işletim sistemine sahip telefonlardan indirilebilen MyLexusandBeyond uygulamasıyla iletişim kurabilen bu sistem, sürücüsüne araç bilgilerini mobil telefonundan görebilme imkanı tanıyor.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz