Takipçimiz Alp Armağan Sarı ve arkadaşı Orhan Bey’den dizel Symbol incelemesi.

Kimler Neler Demiş?

15 Yorum "2013 Renault Symbol 1.5 dci Test"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Armutcan
Üye
Videoyu çeken arkadaşların emeklerine sağlık, devamını (jazz) da bekleriz. Öncelikle videoyu çeken arkadaşlara bazı tavsiyelere bulunacağım sonra da araba ile ilgili kendi görüşlerimi aktaracağım; Elinizdeki imkanlarınız kısıtlı olsa da 2. bir yere daha kamera sabitleyebilirseniz daha iyi olur, ancak iki görüntüyü de birleştirmek için montaj işi çıkar size ama yapabilirseniz ne mutlu. Tek bir noktadan çekim yapmanın dezavantajları var, mesela birşeyi anlatırken (bkz. 02:30 dk.) elinizle gösterdiğiniz yeri biz göremiyoruz, bahsettiğiniz şeyleri zihnimizde daha iyi canlandırabilmemizi sağlayacak betimlemeler yapabilirsiniz, kamerayı elinize alıp gösterebilirsiniz, fotoğraflar ile zenginleştirebilirsiniz vs. Arabanın içindeki detayları gösteren resimleri videoya ekleyebilirsiniz. Videolarınızı pov (point of view) olarak… Read more »
umtdrn
Üye
Bu arabayı bir dönem şirket aracı olarak kullandım. Kullanıdığım dönemde Symbol’ ü sevmiştim diyebilirim. Öncelikle şunu söylemek gerekiyor , bu araba Renault evet, ama Renault’un diğer modellerinden ziyade Dacia ile ortak özellikler taşıyan bir model. Zaten iç tasarımına hatta dış tasarımına baktığınızda neredeyse Dacia Sandero ile aynı olduğu çok açık bir şekilde ortada. Videoda konfor konusunda söylenenlere pek katılmam mümkün değil. Araba karşısına çıkan tümseklerden ( yükseltilerden ) iyi geçiyor denebilir , ancak derin ve dar çukurlarda geçerken dikkat edin belinizi incitebilirsiniz. Bahsettiğim çukurlardan geçerken sanki tekerler direk şaseye bağlıymış gibi bir his yaratıyor ki ben bu kadar şiddetli bir… Read more »
newtonmeter
Üye

hız sabitleme aldığınızda direksiyon değişir. solda + ve – sağda R ve 0 tuşları direksiyonun üstünde olur. konsolda dediğiniz limitör veya regülatör seçici anahtarıdır ki zaten onu sık sık değiştirmezsiniz.

Mertcan
Üye

Fena test değil. Eksikler olabilir. Gayet normal.

Rahmi Tanır
Üye

Eksiler tabi ki de var, sonuçta her takipçi gibi amatör ruhla yapılan bir iş. Ama önemli olan samimiyet ve seviye. Tebrikler arkadaşlar. Jazz’ın da testini bekleriz.