Bu ayın başında yapılan açıklamanın ardından Opel yeni Astra TCR yarış otomobilini tanıttı.

Touring Car Racing Series’de yarışacak olan pistlere özel Astra Kissling Motorsport ile ortaklaşa geliştirilmiş. K kasa 5 kapılı Astra üzerine geliştirilen Astra TCR sadece 1.200 kilo ağırlığında. Aerodinamik body kiti ile oldukça yırtıcı duran Astra TCR ayarlanabilir ön splittere ve arka spoilera sahip.

2.0 turbo ünitesi ile 330 PS güç ve 420 Nm tork üreten Astra TCR’ı dizginlemek için önlerde 378 mm’lik diske 6 pistonlu kaliperler hükmederken, arka da ise 265 mm’lik disk ve iki pistonlu kaliperler kullanmış. Gücünü yola 6 ileri direksiyondaki kulakçıklar ile kontrol edilen şanzımanı ile aktaran Astra TCR oldukça iddialı geliyor.

TCR düzenlemeleri gereği ABS, EBD gibi elektronik yardımcılar olmadan gelen Astra TCR ayrıca 2017’den itibaren zorunluluk haline gelecek olan emniyetli 100 litrelik yakıt tankı ile de beraber geliyor.

Bireysel takımların Astra TCR’ı takımlarına katmak istemeleri halinde ise 95.000 Euro’luk bir bütçeyi ve önümüzdeki şubat ayını beklemeyi gözden çıkarmaları gerekiyor.

PAYLAŞ
Önceki içerikOtopark #kristalElma Canlı yayın
Sonraki içerikFerrari F12tdf’in kalbi
Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Astra gözünü zirveye dikti"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
____TIRI
Üye

eski bir astra gsi kullanıcısı olarak
opel’in böyle araçlar üretmesini hayretle karşılıyorum
özellikle hothatch üretiminde deli bu adamlar
gerçi eskiden lotus ile ortaklığını unutmamak lazım
hep dışardan destekliler ama cesaretliler 🙂

wpDiscuz