Bu ayın başında yapılan açıklamanın ardından Opel yeni Astra TCR yarış otomobilini tanıttı.

Touring Car Racing Series’de yarışacak olan pistlere özel Astra Kissling Motorsport ile ortaklaşa geliştirilmiş. K kasa 5 kapılı Astra üzerine geliştirilen Astra TCR sadece 1.200 kilo ağırlığında. Aerodinamik body kiti ile oldukça yırtıcı duran Astra TCR ayarlanabilir ön splittere ve arka spoilera sahip.

2.0 turbo ünitesi ile 330 PS güç ve 420 Nm tork üreten Astra TCR’ı dizginlemek için önlerde 378 mm’lik diske 6 pistonlu kaliperler hükmederken, arka da ise 265 mm’lik disk ve iki pistonlu kaliperler kullanmış. Gücünü yola 6 ileri direksiyondaki kulakçıklar ile kontrol edilen şanzımanı ile aktaran Astra TCR oldukça iddialı geliyor.

TCR düzenlemeleri gereği ABS, EBD gibi elektronik yardımcılar olmadan gelen Astra TCR ayrıca 2017’den itibaren zorunluluk haline gelecek olan emniyetli 100 litrelik yakıt tankı ile de beraber geliyor.

Bireysel takımların Astra TCR’ı takımlarına katmak istemeleri halinde ise 95.000 Euro’luk bir bütçeyi ve önümüzdeki şubat ayını beklemeyi gözden çıkarmaları gerekiyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Astra gözünü zirveye dikti"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
____TIRI
Üye

eski bir astra gsi kullanıcısı olarak
opel’in böyle araçlar üretmesini hayretle karşılıyorum
özellikle hothatch üretiminde deli bu adamlar
gerçi eskiden lotus ile ortaklığını unutmamak lazım
hep dışardan destekliler ama cesaretliler 🙂