Audi’nin Brezilya fabrikası faaliyete geçti

Flex-Fuel sistemine sahip ilk A3 burada üretilecek.

6

Audi, Brezilya’nın Curitiba şehrinde kurduğu yeni fabrikasında üretime başladığını duyurdu.

Pek çok fabrikası bulunan Volkswagen Grubu’nun yeni üyesi olan yüksek teknoloji ürünü bu fabrika, A3 Sedan 1.4 TFSI Flex modelinin üretileceği ilk tesis olacak. Alternatif yakıt sistemli araçların toplam satılan araç sayısının %90’ını oluşturduğu Brezilya’da, hem benzin hem de etanol ile çalışabilen Flex-Fuel sistemine sahip 1.4 lt’lik TFSI bu motor, Audi’nin C segmentinden daha büyük bir pay almasını sağlayacak.

Konuyla alakalı bir açıklama da yapan Audi Brezilya’nın CEO’su Jörg Hofmann, Brezilya’da kurdukları fabrika sayesinde A3 ve Q3 modellerini üretebileceklerini ifade ederken, satışa sunulacak otomobillerde Brezilyalı tüketicilerin isteklerine göre hareket edeceklerini belirtti.

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Burak D.xalxOnur MutluİstanbulluSalih Karaalioglu Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
İstanbullu
Üye
İstanbullu

200 milyon nufus ve teror yok. ötv hiç yok.

Onur Mutlu
Üye
Onur Mutlu

Ama ordaki insanların yaşam standartları da düşük. Hırsızlık da oldukça fazla.

Burak D.
Ziyaretçi
Burak D.

Araba fiyatları Türkiye kadar yüksek Brezilya’da. Örn. Peugeto 208 1,5L benzinli motorlu giriş paketli araç 38-40.000, 308 1,6 benzinli giriş paketi 52.000 civarında satılıyor. Adamların vergi sistemi bizimkine rahmet okutur. Kaç ötv var fiyatların içinde.
İthal araç fiyatları ise inanılmaz fiyatlara ulaşıyor. Siyasi terör yok ama soygun gasp suç oranı olarak terörün başka türlüsü var.

Salih Karaalioglu
Üye
Salih Karaalioglu

Vicdansızlar Türkiye gibi bir cennet varken… Toyotaya, Hyundaiye, Hondaya sorun bizi 🙂

hatatahatch
Üye
hatatahatch

Buradaki bir işçinin fiyatı orada yarı yarıya. Onun için tr ye gelmiyor firmalar. Avrupaya zaten gelmiyorlar. Varsa yoksa güney amerika uzak doğu asya.

Burak D.
Ziyaretçi
Burak D.

Bu fabrika Brezilya iç pazarı için açılmış bir fabrika belki biraz da Güney Amerika ülkelerine ihracat yapar o kadar. Zaten araç Flex motor yani şeker kamışından elde ettikleri Etanol ile çalışacak şekilde üretilmiş. Dünyanın en büyük şeker kamışı üreticisi olan Brezilya’da etanolün yakıt olarak kullanımı çok yaygın. Yani bu fabrika dünya pazarlarına üretim yapmayacak. Hatta BMW de Brezilya’da fabrika açacaktı belki de açmıştır. Zira çok büyük bir pazar ancak ithal araç satışı çok düşük ithalattaki inanılmaz vergilendirme yüzünden.