Bir Japon klasiği

Petrolicious, bu nadir örneği beğeninize sunuyor

2

Her zaman kayda değer otomobiller bulup çekimlerini yapan Petrolicious, bu sefer bir Japon klasiğiyle karşımızda. Sahibi Glenn Chiou’nun otomobiline olan tutkusunu dinlemek hoş olsa da videonun asıl öne çıkan kısmı 240Z’nin kendine has mekanik sesi ve homurdanan egzozu.

Chiou’nun otomobillere olan ilgisi 2000’li yılların başlarında ABD’de patlama yapan modifiyeli Japon otomobil kültürüyle başladı. Japon otomobilleriyle başlayan bu ilgi, daha sonra klasik Japon otomobillerine doğru kaydı. 2010 yılında bulduğu bu 240Z ile ilk günden itibaren uğraşmaya başlayan Chiou, otomobili neredeyse kullanılamayacak bir durumdan bu hale getirdi. Sonuç olarak ortaya çıkan otomobil, dönemine uygun modifiyelerle ve eşsiz bir ses çıkaran 6 silindirli motoruyla bir efsane olmaya aday.

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
İstanbulluAndaç Saygın Özcan Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
İstanbullu
Üye
İstanbullu

Bu Wangan Midnight’in lanetli Fairlady’si değilmi . Sürücülerini öldüren , hatta beyenmediği sürcülerde kendini duvarlara vuran araba. 330 km hız yapıyordu.

Ahmet Selim
Üye
Ahmet Selim

Datsun 240Z Türkiye’de yok sanırım. Şeytanın Z’si çok özel bir otomobildir. Wangan Midnight adlı anime serisinin de başrolünde oynar. Initial D’yi seyredip bitirenler, Wangan Midnight’e de muhakkak göz atsın.