BMW, M6 GTLM yarış otomobilini geliştirme planlarını açıkladı. 2016 IMSA WeatherTech Spor Otomobil Şampiyonası’nda yarışması için tasarlanan otomobil M6 GT3 baz alınarak geliştirilecek ve standart M6’ya güç veren 4.4 litrelik M TwinPower Turbo V8 ünitenin hafifçe modifiye edilmiş bir varyasyonunu kullanacak.

BMW detaylara pek inmese de BMW Motorsporları Direktörü Jens Marquardt yaptığı açıklamada M6 GTLM’in ABD ve Kanada’daki yarışseverlere heyecan vermek için gerekli her şeye sahip olduğunu ve aynı zamanda okyanusun diğer tarafında motorsporlarına harcadıkları eforu maksimum seviyede devam ettirmeyi planladıklarını belirtti. WeatherTech Şampiyonası’nın yüksek kalitedeki katılımcıları ve efsanevi pistleriyle BMW Motorsporları ekibini evlerinde gibi hissettirdiğini de sözlerine ekledi.

2016 IMSA WeatherTech Şampiyonası’nın 30 Ocak’ta başlayacak olması, önümüzdeki aylarda bu otomobiller ilgili daha fazla detay öğreneceğimiz anlamına da geliyor.

PAYLAŞ
Önceki içerikEmisyon skandalında bilanço ağır
Sonraki içerikRenault Ekim 2015 Fiyat Listesi
Ata Aygen

1995 yılında Ankara’da doğdum, Özyeğin Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark’a getiren şey oldu.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz