Mercedes C350e İsveç’te yapılan geyik testinde sınıfta kaldı. Teknikens Varld tarafından yapılan testlerde bir başka ilginç sonuç ortaya çıktı.

Yeni Mercedes-Benz C350e’yi geyik testine sokan ekip, testin sonunda aracın düşük performansından bahsediyor. Ekip ilk olarak aracı 72 km/s (45mph) hız ile teste sokuyor ancak hibrit araç kolaylıkla tutunma kaybı yaşıyor.

Testi daha sonra 67 km/s (41.5mph) ve 66 km/s (41mph) ile gerçekleştiriyorlar. Ancak sonuç yine aynı çıkıyor. C350e’yi biraz daha yavaşlatıp 64 km/s (40 mph) ile teste sokan ekip başarılı sonuç elde ediyor. Karşılaştırma yapılacak olursa, Citroen DS5 aynı koşullar altında 74 km/s ile kolayca geyik testini geçerek başarılı oluyor.

Mercedes Benz İsveç’in yaptığı açıklamaya göre, kendi geyik testlerinde hibrid aracın rekoru 75 km/s (46mph) olarak kayıtlara geçmiş ve mevcut testlerdeki başarısızlığın lastik basınçlarının düşük olmasından kaynaklı olduğu öne sürülüyor.

 

Kimler Neler Demiş?

19 Yorum "C350e geyik testinde sınıfta kaldı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mevlut olcy
Üye

Sırf daha fazla model olsun diye aynı platformda birçok araba yapiyolar maliyetleri kismak icin bide hibrit olunca iyice dengesiz bi ara model olmus

mehmettkantaci
Üye

test türkiyede çekilseydi %22’den olan bi araç der miydik heheh güzel bahane lastik basıncı 😀 bence mercedes küçük sınıflarını eskisi kadar sağlam yapmamaya paragözlülüğe başlamış..

MuratKasapoglu
Üye

Mercedesin şu tepkileri markadan soğutur adamı. İihs’nin small overlap testinde de kötü not alınca hemen gereksiz saçma sapan açıklamalar yapmıştı. Vay efendim olamaz bir her koşulda deneriz diye.

Onur Mutlu
Üye

Daha dün Mercedes bayisine gittim. C serisini incelemek için. Kapıların içleri oynuyor ve içi bomboş. Mercedes değil bu dedim. Ön konsol da çok uyduruk. Mercedes, hiç olmadığı kadar Mercedes değil. Kalitesi düşmüş resmen.

Özgür Güneş
Üye

Arka kapıları hafif sert kapatın sanki kapının içi kırılacakmış gibi ses çıkarıyor.

Onur Mutlu
Üye

Evet yaptım onu. Biraz garip baktılar ama gerçekten öyle. Sadece güzel gözüküyor sağlamlık yok. Orta konsolun içine baktınız mı? İçindeki kaplama fazla gelmiş oynuyor içinde 😀 Mercedes Ceo’su istifasını vermeli bence. Gerçekten özgünlük gitti. S serisi çok güzel oldu bir tek. Ama onu C’ye uyarlayamazsın zaten. Eski C’ler çok daha sağlam çok daha güzel gözüküyor.

meego
Üye

böyle bir bahane yok ya ,
lastik basıncını kontrol etmeyi unutuyorlar yani öylemi, Puhaaaa diye güldüm