Çok güzel duruyor ama…

2017 Astra OPC renderlandı ama göründüğü gibi gidebilecek mi?

12
5995

Astra OPC’nin Fransız bir tasarımcı tarafından renderlanmış hali internete düştü. 2017’de piyasaya çıkacak olan Astra OPC’nin piyasaya çıkmasına daha çok varken oldukça etkileyici gözüken çizim hayranların sabırsızlığını artırıyor.

Sabırsız bekleyiş devam ede dursun Astra OPC hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Günümüzde otomobillerin neredeyse tamamını etkisine alan downsizing trendine ayak uyduran Astra OPC 2017 itibari ile 1.6 turbo motoru ile yollarda olacak. Şu ana kadar çok ilginç gelmeyen bu bilgi diğer hothatch’lere baktığımızda kafalarda soru işaretleri uyandırıyor. Hızlı hacthbacklerinde bu denemeye giden firmalar geçmişte göze hoş ama gaza basınca boş otomobilleri ile baş başa kalmışlardı.

Diğer firmaların son dönemde piyasaya sürdükleri modellere bakacak olursak bunu rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Örnek olarak Volkswagen 1.4 twin-charger’dan vazgeçip 1.8’e, Mini Cooper s ve John Cooper Works için BMW’nin 2.0 turbosuna, geçiş yaptı. Diğer rakiplerinden Type-R’ın 300 hp ve 2016’da Golf R’ın 400 hp’lik versiyonunun çıkabileceğini göz önüne alırsak, Opel her ne kadar 1.6 litrelik ufak motorundan bu hacim için oldukça etkileyici olacak 270-290 hp aralığında bir güç elde etse bile diğer rakiplerinin yanında sönük kalacak.

Bakalım Opel yeni Astra şasisinin ve ufak motorunun getireceği hafiflik avantajına güvenmekte haklı çıkıp kağıt üstünde sönük kalsa da rakiplerini yakalayabilecek mi? Yoksa sığdıramadıkları 2.0 litrelik ünite yüzünden pişman olup geri sıralarda mı oturacak?

PAYLAŞ
Önceki İçerikJaguar Ekim 2015 Fiyat Listeleri
Sonraki İçerikMitsubishi Ekim 2015 fiyat listesi
Utku Ulaş Tekin
Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

Yorum Yaz

12 Yorum "Çok güzel duruyor ama…"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
bakan45
Üye
bakan45
1 yıl 1 ay önce

TSonuç olarak düşük hacim yüksek beygir tek başına yeterli olmuyor.Örneğin eski 1.9tdi caddelerin güç ve tork eğrilerini volkswagen 1.6tdi ile ayni gücü ve torku elde ettik demesiyle olmuyor.Teorikteki verilerle pratiktekiler birbirini desteklemiyor.Bir diğer örnek de eski 2.5tdi 5silindir t4 ler yeni nesiller 4 silindir kağıt üstünde daha performanslı görünüyor ama 4 silindir ve 2litre hacim eski 5 silindirin tadını vermiyor.

hatatahatch
Üye
hatatahatch
1 yıl 1 ay önce

Hayalimdeki arabaydı. Ama And’ın kullandığı 2.0 litrelik versiyonu. Bu değil.

jeocem
Üye
jeocem
1 yıl 1 ay önce

Bu tasarım patlar, bir kere Astra OPC her zaman tek kapılı olmuştur. Bu 4 kapılı Astra OPC’ milletin standart alıp da bir tampon bir marşpiyelle OPC yapmaya çalıştığı standart astralar gibi durmuş.

enginmenet
Üye
enginmenet
1 yıl 2 ay önce

1.6 olması bi yandan iyi özellikle motoru iyi bir ayarlama ile sunarlarsa 2.0 turbo ayarında olabilir.Ama gelelim bol turbo bol basınç bol tork bol beygir in 1.6 üniteye ne kadar dayanıklılık sunacağı.Günümüzde arabaları turbolar götürüyor olması gereken bu değil turboyu bir keyif unsuru olarak kullansalar daha atmosferiğe yakın bir sürüş olabilir bu da turbo patlaması olmayan motoru fazla zorlamayan bir ayar olmasını gerektirir.Umarım gaza basıp 2 3 saniye turboyu gaz pedalinde beklemeye maruz kalmayız.

suzum
Üye
suzum
1 yıl 2 ay önce
wpDiscuz