Volkswagen ve grup şirketlerinde patlak veren emisyon skandalının etkileri tartışılırken, bugün gelen haber olaya yeni bir boyut kazandırdı.

Amerika’dan gelen habere göre grubun geliştirdiği 2016 serisi yeni 2.0 TDI motorlarda da önceden tespit edilen yazılımdan farklı olarak yeni bir yasa dışı sistem tespit edildi. “Yardımcı emisyon kontrol cihazı” adı verilen sistemde önceden tespit edilen yazılıma ek olarak katalizöre doğrudan müdahale edilebildiği ve bu sayede azot oksit ile zararsız nitrojen-oksijen ayrıştırması yapıldığı bildirildi.

Geçen hafta ortaya çıkan bu gelişmenin sızmasının ardından Alman grubun ne yapacağı belirsiz. İlk skandalın etkileri hala tazeyken bu olayın ortaya çıkması halihazırda lansmanı yapılacak araçların tanıtımlarını geciktirebilir.

14
Kimler Neler Demiş?

avatar
11
3
0
 
14
TolgaTolgaKaracaHalilowichmotorsinannenzo
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Tolga
Üye
Tolga

Çok şükür burada otomotiv sektöründen anlayan çok insan var. Herkes kimin ne mal olduğunu biliyor, bu yüzden beter ol VW!

TolgaKaraca
Üye
TolgaKaraca

Keşke loto oynasaydım 2 3 hafta önce yine böyle bir yazının altına daha gelişmiş hile tasarlayıp takarlar ben beklerim vw den demiştim

Halilowich
Üye
Halilowich

Güvenemiyorum bişey de çıkabilir.

motorsinann
Üye
motorsinann

Eminim takipçilerden kimse ne olduğunu anlamadı anca beter olsunlar yazarsınız 🙂

enzo
Üye
enzo

Beter olsunlar…