Ford, 2016 yılında satışa sunacağı çılgın hothacth’inde yeni bir özelliğe daha yer verecek.

Hepimizin bildiği gibi kaç yıllık şöför olursanız olun, aracı stop ettirmek gerçekten kötü bir duygu. Stop ettirmekten çok tekrar çalıştırıp aracı hareket ettirmek için harcanan süre sanki bir ömürmüş gibi geliyor.

Bunu düşünen ve bu kadar çekici bir aracı stop ettirmenin vahimiyetini göz önünde bulunduran Ford yeni Focus RS’e bir özellik daha eklemiş. Araç, stop ettiğinde debriyaja basılarak tekrar çalıştırılabilecek.

Ford Performans Avrupa mühendislik ve araç geliştirme yöneticisi Tyrone Johnson yaptığı açıklamada ‘Halihazırda araca start-stop teknolojisini eklemeyi düşünüyorduk, ancak aynı teknolojiyi kullanarak farklı bir özelliği aracın bünyesine kazandırdık. Testlerimiz sonucunda baktık ki bu sistem start-stop’dan çok daha hızlı.’ sözlerine yer vererek gündemi karıştırdı.

Bu sistemin start-stop’un yanına mı yerine mi geleceği henüz bilinmezken modelin teknik özellikleri yeniden hatırlatılmış. ABD’de satışa sunulacak olan versiyon 354 beygir ve 474 Nm torka sahipken, Avrupa versiyonu 350 beygir ve 470 Nm tork değerlerine sahip.

Kimler Neler Demiş?

18 Yorum "Ford Focus RS bir puan daha kazandı!"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Yigiti
Üye

Bazı salaklar amatörlük falan drmiş olamaz mı insan hata yapamaz mı bu bir ikincisi adam ilk defa bu özellik focus rs de mi var demiş olduğunu belirtmiş sadece bu kadar bütütücek birşey değil hata varsa da örtüverin nolucak çok mu önemli

rasaygili
Üye

yeni ozellik dediginiz nerdeyse start-stop olan her aracta va, editor yeni heralde? 😀

yesil
Ziyaretçi

Otopark site yönetimi, and size sesleniyorum. Bu ne biçim haber anlayışı, boş beleş haber yapıyorsunuz. sitede yayınlanacak haber bu şekilde gençlere kontrolsüz şekilde yaptırılmaz ki. Kontrol edin en azından haberin içeriğini. Veya yapmayın haber filan testleriniz yetiyor zaten. Otopark ismiyle markalaştınız ve bu tarz amatörlükler bu

yesil
Ziyaretçi

oluşturduğunuz markaya zarar veriyor.

Yigiti
Üye

Çok büyük bir amatörlük gerçekten var Ya off olamaz böyle bişey imkansız hata yapamaz kimse lanet olsun Kapatın otoparkı

yesil
Ziyaretçi

bir tek bu haber ve bu kişi için değil söylediğim bebe. böyle basit dramalar yaratılmaya çalışılmış yalan yanlış başka haberlerde gördüğüm için uyarmak istedim.
http://www.otopark.com/2015/10/03/alfa-romeo-giuliettanin-makyajli-cizimleri-ortaya-cikti/
bak mesela linkini paylaştığım haberde iki tane fotoşoplu foto bulup makyajlı giulietta diye haber yapmış biri. diğer yabancı sitelerde haber bu şekilde değil, motorlara güncelleme gelecek şeklinde. yani parada almıyorlar bu abartma süsleme çabası neden haberleri. çevirin olduğu gibi paylaşın burada, küçük aklınızla ekleme çıkarma yapmayın. hadi sende kum havuzunda oynamaya geri dön bakalım bana salak malak diye mesaj atacağına.

And
Üye

Opel Meriva’da bile var bu Sayın Hacıoğlu. Otopark bitmiş. Pis ergenler. Bu nasıl haber anlayışı. Sizi esefle kınıyorum. Takibi de bırakıyorum.

Ohh

And
Üye

Zigot seni