GT86’ya kardeş geldi: Toyota S-FR

Yolların küçük kurbağası olmaya aday.

16
3522

Toyota, giriş seviyesi spor araba pazarı için hazırladığı S-FR modeliyle ilgili bazı fotoğraflar ve bilgiler yayınladı.

Halihazırda spor araç pazarında GT86 modeli ile yer alan markanın bu segmentte daha kompakt ve uygun bir modeli olacak olan S-FR, yuvarlak ve sevimli tasarımıyla adeta bir kurbağayı andırıyor. Dört kişilik bir oturma kapasitesine sahip olan Toyota S-FR; 2.4 metre dingil mesafesine, 1.7 metre genişliğe ve 1.3 metre yüksekliğe sahip. Sadece 980 kg ağırlığındaki araç boyutlarıyla olduğu kadar hafifliği ile de oldukça minimal bir çizgiye sahip.

İç mekanda normal araçlardaki düğme karmaşasını kullanıcılarına yaşatmak istemeyen Toyota; klima kontrolleri, dörtlü flaşörler, USB portu ve start-stop düğmesi dışında bir düğmeye yer vermemiş. Marka bunun yerine araçtaki diğer fonksiyonların yönetimini direksiyondan kumandalı bir sisteme bırakmış ve gereksiz karmaşanın önüne geçmiş.

Toyota S-FR’ın kaputunun altında ise Corolla modelinden alınan 1.5 litre hacme ve 130 beygir (96 kW) güce sahip bir motor yatıyor. 148 Nm tork üreten bu motora 6 ileri Aisin manuel şanzıman eşlik ediyor. Bu ayın sonunda tanıtılması beklenen S-FR’ın 2016’da satışa sunulması bekleniyor.

Yorum Yaz

16 Yorum "GT86’ya kardeş geldi: Toyota S-FR"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
hyuan
Üye
hyuan
1 yıl 1 ay önce

toyota arabaya turbo takmamak konusunda niye bu kadar inatçı anlamış değilim. zaten araba tutuluyor birde turbolu araba sür piyasaya var olan müşterilerini ikiye katla anlamış değilim.

Hamza Akgoz
Üye
Hamza Akgoz
3 ay 16 gün önce

Gt86 yı kastediyorsan arabayı alanların çoğu turbo olmadığı için alıyor

cmylmz
Üye
cmylmz
1 yıl 1 ay önce

Umarım analog kadran seçeneği olur. 🙂

dt.cka
Üye
dt.cka
1 yıl 1 ay önce

Ağırlık beygir oranına bakarsak 8 saniye civarı bir 0-100’ü olacaktır. Ayrıca arkadan itişli. Tasarımı hariç kağıt üzerinde bakınca ae86 havası sezdim makinada.

Buğra Akpınar
Üye
1 yıl 1 ay önce

Ben çok beğendim ama fiyatını da çok merak ediyorum.

ozcengel
Üye
ozcengel
1 yıl 1 ay önce

Kurbağa olduğu kesin ama bundan prens olur mu bilemedim. 😕

wpDiscuz