Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Türkiye Gümrük Bölgesine getirilen kişisel kullanıma mahsus kara taşıtları 24 ay, binek ve yük hayvanları ile bu hayvanların çektikleri taşıtlar da altı ay süre ile kullanılabilecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3 Mayıs 2015’te Almanya’nın Dortmund şehrinde yurtdışından getirilen araçların Türkiye’de kalış süresini 2 yıla çıkaracaklarını açıklamıştı.

Kaynak: NTV

10
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Doruk KOKTANSpancerHasan TürkişOrmancimdogu Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Doruk KOKTAN
Üye

Beyler bu yasa TC vatandaşına yaramıyor… TC de yaşayan yabancı uyruklu öğrenci – hoca vb kişilere yarıyor.. Sevinmeyin

Spancer
Üye
Spancer

benim bilidğim bu süre sadece emekliler için oldu normal kişiler için değil haberin doğruluğunu bir kontrol edin.ayrıca aşağıda vekalet tc de sorun olmaz demiş oda yanlış tr de vekaletle araç binmek yasaktır sadece 1.dereceden kişiler binebilir.

Hasan Türkiş
Editor

Bildiğim kadarıyla aracın üzerine kayıtlı olduğu kişinin birinci derece yakınları hariç kimse aracı kullanamıyor. Yani “dayım bmw getirdi 2 senede bir gir çık yaparım” mantığı yok. Temizinden Gürcü bir kız alacaksın arabanın yanında promosyon olarak yoksa bu iş zor.

Doruk KOKTAN
Üye

Aynen mantığı doğru kavramışsın sevgili turkischer

Ormanci
Üye
Ormanci

Güya Gürcistan’dan gelen arabalar için bu muhabbeti kısacaklardı? Enteresan olmuş. Hangi gurbetçi burada gelip 2 yıl kalıyor ki arabasıyla? Seçim muhabbeti olmasın?

mdogu
Üye
mdogu

Herkese merhaba, Fransa’da yasayan hukuk ogrencisiyim;
Araci eskiden de getirip 6 ay birakabiliyorlardi, ancak araç sahibinin noterden kullanacak kisiye vekalet vermesi gerekmekte. 24 ay oldugunda Turk kanunlarinca problem yok, ancak bu sefer aracin kayitli oldugu ulke sorun yaratabilir (24 ay sure zarfi için).
Eskiden yurt disina çikan arac (yani Turkiye’ye giren), tekrar kayitli oldugu ulkeye girdiginde yine 6 ay kalmasi gerekiyordu. Bu sureyi astiginizda her gun için belirli bir para cezasi kesiliyor.
simdilik bildiklerim bunlar.