FIA Dünya Rallikros Şampiyonası’nın 03-04 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleşen ve sezonun sondan bir önceki ayağı olan İstanbul’da yüzü gülen Supercar kategorisinde Peugeot 208 ile yarışan Timmy Hansen ve RX Lites kategorisinde yarışan Thomas Bryntesson oldu. Intercity İstanbul Park pistinde gerçekleşen, bir kısmı toprak ve bir kısmı asfalt zeminden oluşan parkur yarışmacıları zorladığı kadar izleyicilere de keyifli anlar yaşattı.

FIA Dünya Rallikross Şampiyonası’nın ilk günü olan 03 Ekim Cumartesi, Supercar ve RX Lites kategorileri eleme yarışları Supercar kategorisinde Mattias Ekström, RX Lites kategorisinde ise Thomas Brytesson günü lider kapatmasıyla sona erdi.

04 Ekim Pazar günü devam eden yarışlarda pilotlar joker etaplarını stratejik kullanarak öne geçmek için çabalarken izleyicilere keyifli anlar yaşattılar. Hem ralli, hem rallikros şampiyonluğu bulunan Petter Solberg yarı finale kadar mücadele etmeyi sürdürdü ancak teknik aksaklık sebebiyle final etabına geçemedi.

Yarı final mücadelesine kadar eleme usulü yapılan yarışların ardından finale kalan Supercar ve RX Lites kategori pilotları ödüllerini Intercity Istanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’tan aldı.

Organizasyon süresince yarış aralarında ApexMasters serisinde yarışan Drift Kulübü sporcularının gerçekleştirdiği gösteriler de haftasonuna ayrı bir renk kattı.
SUPERCAR KATEGORİSİ KLASMAN

1.     Timmy Hansen – Peugeot 208

2.     Andreas Bakkerud – Ford Fiesta

3.     Johan Kristoffersson – VW Polo

RX LITES KATEGORİSİ KLASMAN

1.     Thomas Bryntesson

2.     Kevin Hansen

3.     Tom Onslow Cole

2015 Intercity İstanbul Park Supercar Kategorisi finali

2014 senesine ait İstanbul Park’tan bir video.

http://www.youtube.com/watch?v=keQUQuHV8XE

Kaynak : tosfed.org.tr

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Haftasonu Intercity İstanbul Park’ta Rallikros heyecanı vardı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
fkaya559758
Üye

Sinan abi bunları 116d ile yapıyordu. Peugeot’nun pilotu çok iyi yarıştı bence hak etti.