177 hp’lik Hyundai Tucson 1.6 T-GDI’ın 0-100 km/sa denemesi. Fabrika verisi: 9,1 sn.

Kimler Neler Demiş?

21 Yorum "Hyundai Tucson 1.6 T-GDI ELITE PLUS | 0-100 hızlanma"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
RS045
Üye

Rakiplerine göre fiyat çok yüksek tüketim en büyük handikapı bence.Türk tüketicisine hitap edeceğini düşünmüyorum rakiplerinin dizel otomatik seçeneği varken pek tercih edilmez.Kore menşeli araçların en büyük sorunu ağırlıkları.Hafif araç yapabilecek teknolojiye hala ulaşamamışlar.

umutkuzey
Üye

Bu aracın en önemli özelliği güvenlik + konfor+ performans. Ama en çekici yanı 177 beygir olması ( güce hükmet… ) Bu araca 1.6 dizel konsa, 1600-1700 kg ağırlığıyla bu aracın performansı ciddi anlamda kötüleşir. Herkes ekonomik olur diyor ama, o ağırlıkla 136 beygir 300 tork filan yine şehir içinde yakacaktır. Kaldı ki, 185 beygirlik 400 torkluk dizelin yakıt ve performansına bakın, o bile eh işte yani.. Tamam o 2000 motor ama olsun yinede pek iç açıcı değil. Bence bu motorun iyileştirilip, start- stop filan eklenip şehir içinde yakıtın 9 küsurlara düşürülmesi gerekir.

Tolga
Üye

Bu motor tipindeki araçlar genelde Amerika ve Arap ülkelerine hitap ettiği, ülkemizin bu pazarda pek önemsenmediği dikkate alınırsa 1.6 dizel motorun Hyundai için pek de önemli olmadığı anlaşılıyor ki dediğiniz gibi 1.7 tona yaklaşan ağırlıkta yakıt ekonomisi zor olacaktır. Yine de bu aracı Türkiye’ye gönderdiğine şükretmek gerekiyor. Bakınız Yeni Sonata’nın S’si bile Türkiye’de yok.

ibougur
Üye

Editör kardeşlerimden bir isteğim araçın motor güc bandı grafiğini de koyarsanız bununla birlikte daha faydalı ve bilgilendirici olur.

reckless
Üye

Bence bu testlerde daha precise olmak adına eğim ölçüp onu da belirtirseniz daha sağlıklı olur. Şahsen fabrika verisiyle aynı olunca çok az da olsa bir eğim vardır pozitif diye düşünüyorum.

mzby
Üye

ben de 177hp lik ful versiyonunu deneme fırsatı buldum, benim için aracın iç mekanından aldığım ferahlık ve yola hakim sürüş önemli olduğundan aracın içinde kendimi hem çok güvende hem de hakim hissedebildim, geri görüş kamerasının direksiyonun dönüş açısına göre ön görülü bi şekilde parkın nerede sonlanabileceğini gösterme özelliği dikkatimi çeken hoş ayrıntılardan biriydi, kokpitteki sert plastik ve yüksek yakıt tüketimi dışında gayet memnun kaldım, eger 1.6 dizel seçeneği ve benzinli seçeneklerinde de yakıt tüketmini düşürecek bi çalışma yaparlarsa en kısa sürede almayı düşünebilirim.