Hyundai’nin N takısıyla sunacağı ilk performans modeli i30 N, Hyundai’nin Nürburgring yakınlarındaki teknoloji merkezi etrafında kamuflajlı olarak görüntülendi.

Hyundai, önümüzdeki dönemde bazı modellerinin performanslı versiyonlarını da piyasaya sürerek, daha çok satış hedefliyor. Bu hedefi doğrultusunda Hyundai, eski BMW M mühendislik şefi Albert Biermann’ı 2014 yılında işe almıştı. Biermann’ın ilk icraatı ise, 2017 yılında çıkacak olan üçüncü nesil i30’a bir performans modeli eklemek olacak. Fakat yakalanan i30 N, şu an için ikinci neslin platformu üstünde test ediliyor.

Şu an edinilen bilgilere göre i30 N, 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak. i30 N, RM15 konseptinde kullanılan 300 beygir güç ve 383 Nm tork üreten 2.0 litrelik turbo benzinli motorla beraber gelecek. Ayrıca üçüncü nesil İ30’un, kullanılacak yeni platform sayesinde hatırı sayılır derecede kilo kaybedeceği belirtiliyor.

02rm15

 

İ30 N, üçüncü nesil İ30’un ardından 2017 yılında yollarda olacak.

Üçüncü nesil kamuflajlı İ30:

 

İkinci neslin platformunda test edilen İ30 N:

 

 

Kimler Neler Demiş?

7 Yorum "Hyundai’den hot hatch: i30 N"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
johnTURK
Üye

Hyundai’nin performans kısmına “N” adını vermesi , Albert Biermann’ın etkisi mi yoksa markanın tasarrufu mu merak ettim doğrusu . Çin işi taklit görüntüsü veriyor bu halde .

ZAF
Üye

Çok yakında i39 n5 🙂 🙂

ibougur
Üye

BMW’nin adamını alınca “M” oldu N keşke daha yaratıcı olsalarmış

sems10
Üye

Şu anki çekiciliğini kaybedecek gibi gözüküyor, kamuflajsız görünce fikrim değişebilir..

Tarhan Deniz
Üye

İlk N takısı ile sunulacak ilk model i30 değil. i20 N var bile.