Lexus kartondan araba üretti

Lexus kartonu yürütmeyi başardı.

3
1831

Son yıllarda otomobillerin ağırlıklarını azaltmak için araçların gövdesinde başta fiber ve elyaf olmak üzere pek çok yeni malzeme ve teknoloji kullanılmakta. Premium otomobil markası Lexus, bunu bir adım öteye götürerek gövdesi kartondan yapılmış çalışan bir otomobil üretti.

Lazerle kesilen her biri 10 mm kalınlığında yaklaşık 1700 parçanın birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan araç, markanın IS Sedan modeliyle aynı tasarımı taşıyor. Bir kağıt katlama sanatı olan origamiden ilham alınarak oluşturulan arabanın her bir parçası numaralandırıldı ve birbirinden kopmaması adına ahşap tutkalıyla yapıştırıldı.

Üç aylık bir çalışmanın ürünü olan “Origami Car” elektrik motoru sayesinde çalışır vaziyette, hatta hareket dahi edebiliyor fakat aynaları, göstergesi ve diğer elektronik fonksiyonları tabi ki çalışmıyor. Tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapılan araç bu sebepten dolayı yollara çıkamayacak, fakat Origami Car otomotiv sektörünün ne kadar ilerlediğinin bir göstergesi olarak büyük bir önem arz ediyor.

 

Yorum Yaz

3 Yorum "Lexus kartondan araba üretti"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Yakopsky
Üye
1 yıl 1 ay önce

Karton fiber he mi

Özgür Güneş
Üye
1 yıl 1 ay önce

Abartmışlar sanki 😀

Tolga
Üye
Tolga
1 yıl 1 ay önce

Lexus boş işleri bırak da TR için lüks ama standart fiyatlarda bi araba üret be hacı 😀

wpDiscuz