Cocuklar çarpışan arabaları severler. Gerçekte ise bu yetişkinler için geçerli değil. Şirketin en son güvenlik sistemlerini tanıtmak için hazırlanmış olduğu bu video da duruma bu açıdan bakıyor.

Eğlenceli videoda, Mercedes çocuklara içinde güçlü mıknatıslar olan oyuncak araba seti veriyor ve birbirlerine çarptırmaları isteniyor. Sonrası ise çocuklar için çok eğlenceli değil.

Aslında bu reklam, firmanın artı fren asistan sisteminin (Brake Assist System Plus / Mercedes’in otomatik fren sistemi için verdiği isim) yeni Mercedes C serisinde mevcut olduğunu gösteriyor. İki radar teknolojisini kullanan sistem (biri ızgaradaki Mercedes yıldızında, diğeri ön tamponda) yoldaki diğer araçları tespit ediyor ve gerektiği anda fren uyguluyor. Ayrıca fren lambalarını da yanıp sönecek şekilde çalıştıran sistem arka taraftakileri uyarıyor.

Bu yaratıcı reklam Almanya’da Jung von Matt/Alster reklam ajansı tarafından ortaya çıkartılmış. Reklam bizi çok akıllıca ve basit bir yol ile etkilemeyi başarıyor. Cocukluğunuzu düşündüğünüzde kendinizden bir şeyler bulduğunuzu sanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=6KgJuiXpsrM

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
kerem61ozdiltdenizyenilmez_OzgurS Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ozdilt
Üye
ozdilt

Yeni superblerde standart bu sistem. ki işe de yarıyor. 110 ile gidiyordum. ileride trafik kapanmış. araçlar yavaşlamış. uyarı sesiyle beraber freni yaptı benden önce. adaptif hız sabitleyici de çok güzel çalışıyor. hatta bir gece benden önce yoldaki motorsikleti fark edip yavaşladı. yaya algılaması yok ama diğer yaptıkları bile yeterli. yakın takip eden benim gibi sürücüler için çok iyi bir sistem. hatta araç otomatikse dur kalk bile yapıyor sizin için. benim aracım manuel.

denizyenilmez_
Üye
denizyenilmez_

Yanlız oyuncaklar cok güzelmiş ha bana eskiyi hatırlattı halıya yatıp kesici yapmalar falan 😀

OzgurS
Üye
OzgurS

Birinin önünü diğerinin arkasına çarpın çocuklar 😀

kerem61
Üye
kerem61

onu da duşunmüşlerdir bence 😀
biz türkler hemen bi açık bulma peşindeyiz ne değişik bi milletiz 😀