Dünya gazetesinden Selçuk Altun’un haberine göre akaryakıt ürünlerinden motorine 12 kuruş indirim yapıldı.

Bu gece yarısından yapılacak indirim sonrasında İstanbul’da motorinin litresi 3,90 TL’den 3,78 TL’ye; Ankara’da 3,95 TL’den 3,83 TL’ye düştü.

Benzinin litresine ise bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 9 kuruş indirim geldi. LPG ise 6 kuruş ucuzlayacak.

İndirim sonrasında İstanbul’da 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 4,65 lira seviyelerinden 4,56 TL seviyelerine; Ankara’da 4,67 TL seviyeleridnen 4,58 TL seviyelerine gerileyecek.İndirimli fiyatlar bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

İndirimde Brent petrolün iki gündür yaşadığı düşüş sonrasında 50 dolar/varil seviyesinin altına inmesi etkili oldu.

Kaynak: Hürriyet, Milliyet

PAYLAŞ
Önceki içerikOtopark Takipçisinin Pist Günü II
Sonraki içerikMitsubishi’den elektrikli eX konsepti
Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka’ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012’den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

Kimler Neler Demiş?

10 Yorum "Motorin, benzin ve LPG’de indirim"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Hasan Türkiş
Editor

Hayırlı olsun benzin gece yarısı itibariyle 4.41den satılacak

gokberks
Üye

arkadaş benzin fiyatlarından haberiniz mi yok istanbulda benzin şu an 4.52 zaten? böyle yalan yanlış haber yapacağınıza hiç yapmayın daha iyi

doguayaz
Üye

Ham Brend Petrol Fiyatları artık hiç ilgimi çekmiyor. Ne zaman üzerine uygulanan vergi oranlarıyla ilgili bir gelişme olur , işte o zaman haber değeri taşır.

Hasan Türkiş
Editor

Benzin 4.50 zaten şuan, haberi görünce içimde bir kıpırdama olmuştu böyle ama nasip değilmiş

Renard
Üye

Bu haberde yanlışlık yok mu? Benzin zaten 4.50?

wpDiscuz