Porsche 911 GT3 RS’in Cenevre Motor Show’daki görkemli tanıtımının ardından otomobille alakalı gelen geri bildirimler, mükemmel bir performansa sahip olan GT3 RS için can sıkacağa benziyor.

GT3 RS’e sahip olan bir kullanıcı tarafından rapor edilen bu sorun, kullanıcıya göre aerodinamik body kit ile alakalı. Aracını aldıktan sonra soluğu Almanların ünlü Nürburgring pistinde alan Bay X, yüksek downforce’un üretildiği anlarda süspansiyonun bu kuvvetle başa çıkamadığı için bazı hasarların meydana geldiği şikayetiyle Porsche’a bildirimde bulundu.

Stock bir GT3 RS ile Nürburgring pistinde birkaç tur atan sürücü, tur esnasında ortaya çıkan seslerin ardından birkaç tur sonra otomobilini kontrol ettiğinde ön tampon altı spoiler ve çamurluk davlumbazlarında hasarlanmaların olduğunu dile getirirken bu hasarların sadece ön akslardaki bir problemden kaynaklandığını belirtiyor. Aracından gelen normal sesleri bile sanki bir problemmiş gibi gören pimpirikli bir sürücü olmadığını ispatlamak istercesine pistte attığı turun videosunu da paylaşan Bay X, böylece sürüş esnasında çıkan seslerin daha iyi anlaşılmasını sağlamış.

Yapılan şikayet sonucunda Porsche’nin ne gibi bir cevap verdiği şimdilik bilinmezken, pistte geliştirilen bir otomobilin böylesine bir hataya sahip olup olmadığı konusu ise ileriki zamanlarda netleşecek.

 

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Porsche 911 GT3 RS’den şikayet var"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ibougur
Üye

sese bak be içim gitti be 😀

Haktan Karatepe
Üye

İzlerken içim gitti

oshamosman
Üye

Porsche’den açıklama geldi. Söz konusu araçta önerilen lastik ebatından daha geniş lastikler kullanılmış.