Volkswagen Grubu bünyesindeki spor otomobil üreticisi Porsche, bugünden itibaren Oliver Blume tarafından yönetilecek. 47 yaşındaki yönetici, üretim ve lojistik birimlerinden sorumluyken geçtiğimiz hafta Porsche CEO’su Matthias Müller’in VW Grubu’nun başına geçeceğinin açıklanmasıyla Müller’in pozisyonuna terfi etmiş oldu.

Blume, Porsche’yi çok kritik bir dönemde devralıyor. Yalnızca Volkswagen Grubu’na ağır darbe vuran emisyon skandalının Porsche’ye sıçrayabilecek sonuçlarıyla uğraşmakla kalmayacak, Porsche’nin önümüzdeki 5 yıl boyunca üretim merkezlerine yapacağı milyar dolarlık yatırımların da tamamını takip ediyor olacak. Bu yatırımlara bir örnek olarak; Almanya Zuffenhausen’daki fabrikanın kapasitesi arttırılarak bütün spor modellerin burada üretilmesi sağlanacak, yani Zuffenhausen fabrikasından yalnızca 911 ve Boxster’lar değil, önümüzdeki yazdan itibaren Cayman’lar da çıkmaya başlayacak.

Porsche’deki diğer pozisyon değişiklikleri arasında Porsche ABD CEO’su Detlev von Platen’in global satış ve pazarlama biriminin başına geçirilmesi ve finans yöneticisi ve yönetim kurulu üyesi Lutz Meschke’nin CEO vekili yapılması da bulunuyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir