Ford Focus ST by Rally Innovations

Ford, Rally Innovations firmasıyla birlikte geliştirdiği Yeni Focus ST’yi SEMA(Specialty Equipment Market Association) Show’da sergilemeyi planlıyor.

Agresif bodykit ile karşımıza çıkan otomobilde ilk olarak; alüminyumdan imal edilmiş üç parçalı tampon altı lip, marşpiyeller, devasa arka kanat ve kaput havalandırması dikkat çekiyor. Standart Focus ST’den daha iyi yol tutması için çamurlukları genişletilerek iz açıklığının arttırıldığı model, 19-inch Rays 57 Xtreme jantları ve Nitto NT555 lastikleriyle sürüş dinamizmini doruklara çıkartacak gibi görünüyor. JDM Aero kaput kilidi ve Beat-Sonic Blaid anten gibi görselliği arttıran bazı parçaların kullanıldığı Focus ST, ayrıca kırmızı renkli gövde parçalarıyla da ilginç bir kontrast oluşturmuş durumda.

İç mekanıyla alakalı herhangi bir fotoğrafı paylaşılmayan Focus ST, Ford yetkililerinin belirttiğine göre, Cusco/Bride Euroster II+C yarış koltukları ve dört noktadan bağlantılı takla barının yanında Sony Premium müzik sistemiyle donatılmış. Ağırlığı azaltmak amacıyla arka koltuklarının söküldüğü belirtilen otomobilin iç mekanındaki tüm aydınlatmalar ise LED’le değiştirilmiş.

Performans olarak baktığımızda ise Greddy Airinx emiş sisteminin kullanıldığı belirtilen otomobil, ayrıca spor egzoz sistemi ve yeni alüminyum intercooler ile donatılmış. COBB Tuning Accessport V3 sistemi sayesinde 4 silindirli 2.0 lt’lik EcoBoost motorunun standart 250 BG ve 366 Nm tork değerlerinden çok daha fazlasına sahip olacağı ifade edilen Focus ST’nin, teknik özellikleriyle alakalı detaylı bir bilgi bulunmuyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir