Toyota Mirai, dünyanın hidrojen yakıt hücresiyle çalışan ilk otomobili unvanıyla otomotiv endüstrisinde önemli bir yere sahip. Otomobil gazetecisi Vadim Ovsiankin, Mirai’nin çevreci bir araç olduğunu göstermek için aracın egzozundan dışarı atılan atık suyu içti.

Bir cam bardağa doldurduğu yarım bardak atık suyu içen çılgın gazeteci suyun tadının dışarıda satılan plastik şişe sulardan bir farkının olmadığını söyledi. Parçalarının çoğunluğu el yordamıyla üretilen Mirai, Toyota’nın Japonya fabrikasında şuanda yalnızca günlük 3 adet üretilebiliyor. ABD’de 1900’ü aşkın ön satış adedini yakalayan Toyota Mirai, Avrupa pazarında 2016’nın ilk aylarında satışa sunulacak.

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Toyota Mirai’den çıkan atık suyu içtiler"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ozcengel
Üye

Toyota’nın suyunu içenleri görünce başka markanın kazığını yiyenler geldi aklıma. 🙂

Yakopsky
Üye

Bildiğin arabayı sağıyo hacı

Bebebiskuvisi
Üye

Çıkan saf su değil mi? Nasıl musluk suyu gibi oluyormuş.

Tolga
Üye

Hidrojen yakıt hücreli ilk araç olmasına rağmen, Tucson Fuel Cell aracını Hyundai seri üretime geçirmiş, geçen sene müşterilerine teslim etmeye başlamıştı bile. Toyota çok geç kaldı..

hakan_a
Üye

Dünyada hidrojen yakıt alabileceğiniz yakıt istasyonu 2 elin parmak sayısını geçmediğinden toyota geç kalmış sayılmaz aslında.Şimdilik yalnızca deneysel bir piyasa.