Toyota Mirai’den çıkan atık suyu içtiler

Peki ya tadı nasıl?

5
2136

Toyota Mirai, dünyanın hidrojen yakıt hücresiyle çalışan ilk otomobili unvanıyla otomotiv endüstrisinde önemli bir yere sahip. Otomobil gazetecisi Vadim Ovsiankin, Mirai’nin çevreci bir araç olduğunu göstermek için aracın egzozundan dışarı atılan atık suyu içti.

Bir cam bardağa doldurduğu yarım bardak atık suyu içen çılgın gazeteci suyun tadının dışarıda satılan plastik şişe sulardan bir farkının olmadığını söyledi. Parçalarının çoğunluğu el yordamıyla üretilen Mirai, Toyota’nın Japonya fabrikasında şuanda yalnızca günlük 3 adet üretilebiliyor. ABD’de 1900’ü aşkın ön satış adedini yakalayan Toyota Mirai, Avrupa pazarında 2016’nın ilk aylarında satışa sunulacak.

PAYLAŞ
Önceki İçerikOtomobil tarihi
Sonraki İçerikŞAYİN
Batuhan Karalar
1996'nın bir sonbahar ayında Kartal'da gözlerimi açtım. Otomobil merakım 5 yaşlarındayken izlediğim motor sporları ile başladı ve giderek artan bir zevkle devam etti. '70 Dodge Charger R/T'nin koyu hayranlarındanım.

Yorum Yaz

5 Yorum "Toyota Mirai’den çıkan atık suyu içtiler"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
ozcengel
Üye
ozcengel
1 yıl 2 ay önce

Toyota’nın suyunu içenleri görünce başka markanın kazığını yiyenler geldi aklıma. 🙂

Yakopsky
Üye
1 yıl 2 ay önce

Bildiğin arabayı sağıyo hacı

Bebebiskuvisi
Üye
Bebebiskuvisi
1 yıl 2 ay önce

Çıkan saf su değil mi? Nasıl musluk suyu gibi oluyormuş.

Tolga
Üye
Tolga
1 yıl 2 ay önce

Hidrojen yakıt hücreli ilk araç olmasına rağmen, Tucson Fuel Cell aracını Hyundai seri üretime geçirmiş, geçen sene müşterilerine teslim etmeye başlamıştı bile. Toyota çok geç kaldı..

hakan_a
Üye
hakan_a
1 yıl 2 ay önce

Dünyada hidrojen yakıt alabileceğiniz yakıt istasyonu 2 elin parmak sayısını geçmediğinden toyota geç kalmış sayılmaz aslında.Şimdilik yalnızca deneysel bir piyasa.

wpDiscuz