2017 Cadillac XT5 yeni kabuğu ile LA’da sahnede

Bir Amerikan Kkasiği olmaya aday.

1
1235

Cadillac kapsamlı bir ürün gamı yeniliğinin tam ortasında. SRT modelinin yerini alan XT5, kanlı canlı bir şekilde LA otomobil fuarında karşımızda.

Yeni isimlendirme şeması altında CT6’ya katılan yeni model; GM’in Audi Q5, Bmw X3 ve Mercedes GLC gibi avrupalı rakiplerine karşı savaşacak. Öte yandan Lexus RX, Infinity QX50 ve Honda RDX gibi Japon rakiplerine karşı da amansız bir mücadele içinde olacak. Bu rakiplere ilaveten ezeli rakibi Lincoln MKX de unutmamak gerekli.

Burada gördüğümüz yeni modelin, yerini aldığı modele oranla kullandığı yeni tasarım dili ile daha yakışıklı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İç mekanda ise yeni XT5 son teknoloji donanımlar ile ferah bir kabin sunmakta. Tasarımcı ve mühendislerin diyetinden de kurtulamayan yeni model selefine oranla 126 kg hafiflemiş.

Yeni modele can veren motor eskiden olduğu gibi gücünü 3.6L V6 üniteden alarak 8 ileri otomatik şanzıman ile dört tekerleğine iletiyor. Motor 310 hp güç ve 366 NM tork üretiyor. İlerleyen zamanlarda sürüş dinamiklerini göstermek için karşımıza çıkacak olan yeni model şimdilik LA otomobil fuarında karşımızda.

 

Yorum Yaz

1 Yorum "2017 Cadillac XT5 yeni kabuğu ile LA’da sahnede"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Yakup Yildiz
Üye
Yakup Yildiz
1 yıl 17 gün önce

Bu makinaya bayılıyorum tam anlamıyla amerikan rahatlığını temsil eden kökenlerinin amerikan olduğu anlaşılan bi araç kesinlikle mükemmel şimdi detaylar biraz inceltilince. 10 n 5*

wpDiscuz