2017 Sportage EX

Kia,2017 model Sportage’nin Los Angeles Auto Show’da Amerika lansmanını yaptı.

Frankfurt Motor Show’da tanıtımı yapılan Avrupa versiyonuna benzese de Amerikan versiyonu biraz daha evrimleşmiş ‘Kaplan Burnu’ ön panjur, eğimli tavan ve kalın bir C-sütunu ile geliyor. Giriş seviyesindeki donanımları ile herhangi bir heyecan yaratmasa da ‘SX Turbo’ gırtlak donanım seviyesinde ise üst sınıf gibi hissetiriyor. SX Turbo donanımında yumuşak ön konsol, ısıtmalı deri kotluklar ve direksiyon, 19 inç jantlar, 8 inç eğlence ve navigasyon sistemi standart olarak geliyor.

Amerika’da 2 motorla satılacak olan Sportage, giriş seviyesinde 2.4 litrelik atmosferik 4 silindirli motorla satılacak. Bu motor 181 beygir ve 240 Nm tork değerlerine sahip. SX Turbo ise 2.0 litrelik 4 silindir turbo motorla satılacak. Bu motor 250 beygir ve 350 Nm tork gücünde. Bu iki motor da 4 çeker sistemi ve 6 ileri tork konvertörlü otomotik şanzıman ile alınabilecek.

Ülkemize ise 1.6 litre turbo benzinli motorla gelmesine kesin gözüyle bakılan model için, ayrıca 1.6 litre 136 beygirlik dizel motorla gelebileceği iddiaları dolaşıyor.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "2017 Kia Sportage Amerika’da tanıtıldı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Koray
Üye

İçi modernleşmiş ama dışı pek güzel olmamış denilebilir

Alp Kerim
Üye

Porsche Cayenne ve Macan andırdı sanki.