2017 Kia Sportage Amerika’da tanıtıldı

Amerikalılar da artık turbolanıyor.

2
1348
2017 Sportage EX

Kia,2017 model Sportage’nin Los Angeles Auto Show’da Amerika lansmanını yaptı.

Frankfurt Motor Show’da tanıtımı yapılan Avrupa versiyonuna benzese de Amerikan versiyonu biraz daha evrimleşmiş ‘Kaplan Burnu’ ön panjur, eğimli tavan ve kalın bir C-sütunu ile geliyor. Giriş seviyesindeki donanımları ile herhangi bir heyecan yaratmasa da ‘SX Turbo’ gırtlak donanım seviyesinde ise üst sınıf gibi hissetiriyor. SX Turbo donanımında yumuşak ön konsol, ısıtmalı deri kotluklar ve direksiyon, 19 inç jantlar, 8 inç eğlence ve navigasyon sistemi standart olarak geliyor.

Amerika’da 2 motorla satılacak olan Sportage, giriş seviyesinde 2.4 litrelik atmosferik 4 silindirli motorla satılacak. Bu motor 181 beygir ve 240 Nm tork değerlerine sahip. SX Turbo ise 2.0 litrelik 4 silindir turbo motorla satılacak. Bu motor 250 beygir ve 350 Nm tork gücünde. Bu iki motor da 4 çeker sistemi ve 6 ileri tork konvertörlü otomotik şanzıman ile alınabilecek.

Ülkemize ise 1.6 litre turbo benzinli motorla gelmesine kesin gözüyle bakılan model için, ayrıca 1.6 litre 136 beygirlik dizel motorla gelebileceği iddiaları dolaşıyor.

Yorum Yaz

2 Yorum "2017 Kia Sportage Amerika’da tanıtıldı"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Koray
Üye
Koray
1 yıl 12 gün önce

İçi modernleşmiş ama dışı pek güzel olmamış denilebilir

Alp Kerim
Üye
Alp Kerim
1 yıl 12 gün önce

Porsche Cayenne ve Macan andırdı sanki.

wpDiscuz