2017 model Mazda CX-9, Los Angeles’te

Mazda, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda 2017 model CX-9’u duyurdu.

19

Mazda, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda 2017 model CX-9’u duyurdu.

Piyasadaki en cazip Crossover’lardan biri olmaya hazırlanan CX-9’un dış tasarımında, büyük ızgarası ve standart LED far özelliğiyle şık ve ince bir tasarıma sahip. Dinamik tasarımın yanı sıra diğer önemli şeyler ise bagaj kapağına monte spoiler, çift egzos sistemi  ve 18-20 inç jantlar yer alıyor.

2017 CX-9 selefinden biraz daha kısa ama dingil mesafesi 55 mm genişletilmiş. Bu değişiklik ile ek arka koltuk ve diz mesafesi kazanıyor.

Bu Crossover’da yeniden tasarlanan ön koltuklar, LED vurgulu aydınlatma ve yedi inçlik Mazda Connect bilgi eğlence sistemi yeniden tasarlandı. Kabinde  kalın cam ve yalıtımlı halı döşemesi kullanıldığı gibi rakiplerinden belirgin olarak daha sessiz.

12 hoparlörlü Bose ses sitemi, kestane renkli nappa deri döşeme ve Japon gül ağacı kaplama ekstra donanımları arasında ayrıca göstergeler arasına monte edilen 4.6 inç TFT ekrana sahip yüksek bir teknolojili gösterge panelide sipariş edilebiliyor.

227 hp güç ve 420 Nm tork üreten yeni bir 2.5 litre turbo dört silindirli motor kullanan Mazda ön ve dört çekere eşleştirilmiş bir 6 ileri otomatik şanzımana sahip.

Mazda yılda yaklaşık 50000 adet satmayı planlıyor.

 

19 YORUMLAR

  1. araca dizel mi benzinli mi goremedim.. ben mi goremedim.. veya bilen var mı.. 2.5 litre 227 beygir sanıyorum ki dizel.. ama kesinleşirse sevinirim…

  2. XC90 dan bile daha çok hoşuma gitti yani sınıfında en iyi tasarım bence tabi renkler ve zevkler tartışılmaz ama çok değişik makina.

  3. 4. resimdeki sol ön direk kısmı ne kadar kalın. Daha önce bir araçta bu kadar kalın direkler görmemiştim ilginçmiş. Kelebek cam da yok acaba görüş açısını nasıl etkiliyor.

  4. Vites park konumu ile klima kumandalarının yakınlığı dışında bana pek bir kusursuz geldi sanki xc 90 ‘a da biraz gönderme yok değil gibi 🙂

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz