Alfa Romeo Giulia’nın motor seçenekleri belli oluyor

Giulia üç dizel ve beş benzinli motor ile pazara girecek.

15
6802

Sızdırılan haberlere göre 2016 sonbaharında bayilerde yerini alacağı düşünülen Giulia için üçü dizel, beşi benzinli olmak üzere sekiz motor versiyonu planlanıyor.

2015 Frankfurt Otomobil Fuarında (IAA) üst modeli QV ile görücüye çıkan Giulia, tanıtımından bir yıl sonra zengin motor versiyonları ile kullanıcılarla buluşacak. Sızdırılan özellik tablosuna göre 2.2 litrelik JTDM dizel motorun 3 farklı güç üreten versiyonu olacak.

Giriş seviyesinde, 150 beygir güç üreten 6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzıman ile gücünü arka tekerleklere aktaran bir araç olacak. Bu aracı 180 HP ve 210 HP’lik versiyonlar izleyecek ve bu araçlar dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak.

Benzinli aracı dizele değişmeyenler için ise, 2.0 litrelik GME T4 (Global Medium Engine) motor 200 HP, 250 HP ve 280 HP’lik versiyonlar ile gelecek. Opsiyonel dört tekerlekten çekiş sistemi ile gelecek bu araçlar otomatik vitesle alınacak.

Bu motorlarla yetinmeyenler için 2.9 litrelik V6 biturbo motorla donatılmış 490 HP ve 510 HP’lik QV modelleri boy gösterecek. Bu araçlar ise arkadan itişli olacak ve manuel veya 7-8 ileri otomatik şanzımanla alınabilecek.

Türkiye piyasasına hangi araçların gireceği ise merak konusu.

alfa romeo giulia motor

Yorum Yaz

15 Yorum "Alfa Romeo Giulia’nın motor seçenekleri belli oluyor"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
ercn_yldrm
Üye
ercn_yldrm
1 yıl 21 gün önce

Sadece tutkunları ve cebinde parası olan adamın alabileceği bir arabadan ibaret olacak vergi sistemi nedeniyle. Gerçi bir bakıma da iyi öyle olması. En azından araba ele ayağa düşmez abuk subuk kroların elinde hiç edilmemiş olur. Makina deli !!

YigitKaynak11
Üye
YigitKaynak11
1 yıl 21 gün önce

dizel otomatiklerin fiyatı açıklandı mı

Arda KARACIK
Üye
Arda KARACIK
1 yıl 21 gün önce

araç EF-SA-NE ama vergiler izin vermiyor ki

A
Üye
A
1 yıl 21 gün önce

Bu motorlarla vergi yüzünden tüketici gözünde 1-0 yenik başlayacak ama inşallah çok satar da gözümüz gönlümüz şenlenir Alfa sayesinde

Kemal Anıl Yılmaz
Üye
Kemal Anıl Yılmaz
1 yıl 21 gün önce

7 ileri nedir lan 😀

wpDiscuz