Lüks marka Rolls Royce, hava yastığı sorununu gidermek için ABD’de bulunan bir adet Ghost model aracını geri çağırmayı planıyor.

BMW’nin çatısı altında bulunan Rolls Royce’a ait geçen sene üretilmiş 4063 adet araç mevcut. Bu nedenle geri çağırma için büyük sayılar beklememek gerekiyor. Söylentilere göre Rolls Royce’un yapmış olduğu geri çağırma bir rekor. Geri çağırılan aracın 23 Ocak 2014 tarihinde üretilen 2015 model bir Ghost olduğu belirtiliyor.

Ön koltuklarda bulunan yan hava yastığındaki potansiyel problem sebebiyle çağırılan araç için, çarpışma anında yeterli korumayı sağlayamayacağı ve bununla birlikte ön yolcu ve sürücünün yaralanma riskinin artacağı belirtildi.

Bu potansiyel tehlikeyi çözmek için Amerika’daki Rolls Royce bayisi 2015 model Rolls Royce Ghost US-Spec aracın sürücüsünü bilgilendirmiş ve en kısa sürede sürücü ve yolcu yan hava yastığını modülünü değiştireceklerini belirtmiş.

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Bir geri çağırma da Rolls Royce’dan"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
yselimkaya
Üye

Tüü. Yazıklar olsun. Daha da rr alınmaz. (!) yada bunlar hep rr ı bitirmek için amerikanın oyunları da olabilir. (!)

thestig
Üye

Dalgaya almışsın ama bu Rolls Royce için çok büyük bir prestij kaybı.

kutaskullar
Üye

Çok büyük bir prestij kaybı sonuçta 1 araç etkilenmiş, honda, toyota, vw yada diğer markalar gibi on binlerce hatta yüz binlerce araba çağırmıyor bir tane çağırıyor

ghrozen
Üye

rr senede kaç tane araba üretiyor allah aşkına sende toyotayla mükayese ediyorsun

thestig
Üye

Honda, Toyota, Wv markalarını Rolls Royce ile kıyasladınya diyecek söz bulamıyorum.