Volkswagen AG tarafından üretilen EA 189 motor tipine sahip dizel araçları kapsayan durum ile ilgili daha önce yaptığımız açıklamalarda, Doğuş Otomotiv olarak üretici firma ile konuyla ilgili kesintisiz bir iletişim halinde olduğumuz ifade edilmişti.

Volkswagen AG 25.11 tarihli basın açıklamasında; EA189 motor tipine sahip dizel araçlardaki emisyon sorununa yönelik KBA (Almanya Federal Motorlu Taşıtlar Dairesi) tarafından onaylanan teknik çözümün, Ocak 2016 tarihinden itibaren tüm pazarlarda uygulamaya alınmasının planlandığını bildirmiştir.

Avrupa pazarlarıyla eş zamanlı olacak şekilde Türkiye’de de gerçekleştirilecek uygulama ile etkilenen tüm araç sahipleriyle bağlantıya geçileceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Kimler Neler Demiş?

10 Yorum "Doğuş Otomotiv basın açıklaması"

avatar
   
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mustafaserhan
Üye

ben mesela arabama bunu yaptırmayı düşünmüyorum.
herhangi bir mecburiyetim olduğunu sanmıyorum.

ergnhkn
Üye

emisyon diye beygirden olacak araba bncede haklısın 🙂

miracsefa
Üye

İnsanlar yeni yazılım ile sorunu halledeceklerdir hiç şüphesiz, Passat sürücüleri-patronlar ne tür seçimlerde bulunacak ben asıl bunu merak ediyorum. Yeni yazılım yeni nesil VW araçlarının garantilerini ne hale sokacak bu çok daha garip olacak. Sonuçta garantisi olmayan insanlar fazladan para ödememek için servise bile gitmiyor, ki otomobil satıcıları parayı zaten servisten kazanıyor. Avrupalı yeni araç seçiminde bulunabilir ama Türkiyeyi çok çılgın zamanlar bekliyor. 😀

timurhant
Üye

bırakın vosvosu, porsche cayenne’de bile hile yapmışlar, şimdi aaaa bilmiyoduk oldu 😀 xD

Tarhan Deniz
Üye

Bakalım kaç beygir gidecek?

Exhaust
Üye

Eli vites koluna uzanan her çocuğun hayali olmakla birlikte, debriyaj sorunlu halkımın mortgage bakımından sonunda kendilerini egsoz borusu ile intihar etmelerinden korktuğum sevda, araba sevdasına sahip adam.

Bu editör toplum sanat içindircilerden galiba..

Degisik Kahya
Üye

Toplum mu sanat içindir, sanat mı toplum içindir? 😀 yoksa sanat sanat için midir? Belki de toplum toplum içindir.

miracsefa
Üye

Altın vuruş yapmış editör. 😀

mgdedeoglu
Üye

Anlamı çok derin 😀