Geçtiğimiz yıl yapılan 1.7 milyar TL tutarındaki ek yatırımla yıllık üretim kapasitesini iki kattan fazla artıran Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda i20 ailesinin yeni üyesi olan i20 Active bantlardan inmeye başladı. Hyundai model yelpazesinin Türkiye’de en çok tercih edilen otomobili olan i20’nin, crossover gövde tipine sahip olan Active ile birlikte fabrika bu yıl toplam 226 bin adetlik üretime ulaşacak.

 

12 bin adet üretilecek

İlk etapta sadece Avrupa pazarı için üretime alınan i20 Active’in ilk üretilen modeli, Almanya’ya gönderilmek üzere bantlardan inen araç oldu. 2015 sonuna kadar toplam 1.000 adet, 2016 yılındaysa 12 bin adet i20 Active üretiminin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Yeni modelin Türkiye satışı da önümüzdeki yıl başlayacak.

Küçük güçlü motor

Marjinal olmayı seven ve maceraperest ruha sahip olanları hedefleyen Hyundai i20 Active, özellikle etkileyici outdoor tasarımı, i20 Coupe modelindeki gibi ters altıgen ızgarası, yerden yüksek yapısı ve 1.4 CRDI dizel motora ek olarak 120 beygir gücündeki 1.0 Turbo motor seçeneğiyle öne çıkıyor.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "i20 çok “Active”"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Onur Mutlu
Üye

Öyle bir tasarım yapmışlar ki hem jip hem küçük hatchback hem de coupe olabiliyor. Yani 3 farklı i20’yi yan yana koyun hepsinde de güzel görünüyor. Keşke otomatik vitesi 4 vitesli olmasaydı. Bu yüzden arabadan biraz soğudum.

thestig
Üye

bkz. Sandero Stepway

Bebebiskuvisi
Üye

Kolay eskiyecek bir tasarıma sahip maalesef. Kolay değer kaybedecek bir model.

wpDiscuz